Koszykarze Trójki również w finale

Szczęśliwy okazał się dzisiejszy dzień dla naszej młodzieży. Po szczypiornistkach Dwójki, do finału wojewódzkiego Igrzysk Szkół Podstawowych awansowali również koszykarze Trójki.(mac)

SP Zamość nr 4 – SP Tomaszów nr 3 20:19

Mecz pomiędzy „Trójką” z Hrubieszowa, a Zamościem był wyśmienity – wiele ciekawych akcji i indywidualnych zagrań. Była zacięta walka i wielka dramaturgia.

Hrubieszów w pierwszej kwarcie wygrywał 10:0, a w drugiej osiągnął przewagę 19:10 W trzeciej zrobiło się nerwowo i zakończyła się ona wynikiem 24:19. Czwarta kwarta okazała się najcięższa dla „Trojki”, ponieważ sędziowie pochodzący z Zamościa za wszelką cenę chcieli pomóc swojej drużynie. W ciągu ostatnich 45 sekund zrobiło się gorąco przy wyniku 31:31 Trojka wykazała się jednak lepszą taktyką rzucając kosza i nie dając przeciwnikom wyrównać. Gdy na zegarze było 15 sekund do końca nasi chłopcy przechwycili piłkę i jeden z zawodników SP 3 przetrzymał piłkę do końca spotkania.

W ten sposób drużyna koszykarzy SP nr 3 zapewniła sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Bełżycach.