Krakowiak i pozostali

Świetny występ podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów zanotował zawodnik hrubieszowskiej Unii Łukasz Krakowiak, pozostałym szło różnie, a nawet słabo. Poniżej przedstawiamy pełny serwis startów naszych zawodników.

Reklamy

***

Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W niedzielę 16 marca 2008 r. w dalekim Kwidzyniu – Miłosna rozegrano Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów (19/18 lat) oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Świetnie w kategorii juniorów spisał się średniodystansowiec Unii Hrubieszów Łukasz Krakowiak, który na dystansie 3000 m. wywalczył 9 pozycję, wśród 126 rywali z całego kraju.

Wygrał Sznura Szymon z AZS Poznań w czasie 8:46 min., przed Wojciechem Jaroszem ze Starachowic 8:49 i Michałem Lancmanem z Pomorza Stargard 8:58, czas Łukasza 9:04. Czyli brązowy medal przegrał zaledwie 6 sekund, szkoda, ale i tak należą mu się gratulacje za wywalczenie wysokiej pozycji i 6 punktów jakie zdobył do współzawodnictwa ogólnopolskiego.

Do treningów w 2005 r. namówił go nauczyciel wf ZS nr 3 w Hrubieszowie p. Mirosław Dziemiach. Treningi podjął u niżej podpisanego, od 1 VIII 2006 r. ćwiczy pod okiem trenera A. Kulczyńskiego. Wysokie miejsce na MPJ wskazuje, że Łukasz w sezonie letnim może osiągnąć wysokiej klasy wyniki, ale czeka go jeszcze matura i egzaminy na studia. Łukasz, w takiej sytuacji było wielu, jest i będzie, dasz radę, sport jest dla ludzi „twardych”, mięczak nie ma w nim czego szukać !

Na dystansie 2000 m. wystartowała maturzystka z LO w Horodle Ilona Steciuk, niestety biegu nie ukończyła. W seniorach i seniorkach nikt nie startował.

***

Przełaje w Białej Podlaskiej

W piątek 15 marca w Białej Podlaskiej na terenach parku książąt Radziwiłłów zostały rozegrane Przełajowe Mistrzostwa Makroregionu Lubelsko – Podlaskiego Młodzików oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach nie uczestniczył żaden chłopiec z naszej Unii Hrubieszów, wśród dziewcząt tylko pięć !?

Kierownikiem zawodów i jego organizatorem był były biegacz Unii Hrubieszów p. Janusz Wilczek, obecnie trener MKS „Żak” Biała Podlaska (m.in. Joanny Koszałko) oraz trener kadry wojewódzkiej w chodzie sportowym.

Wyniki:

Mistrzostwa Makroregionu Młodziczek (15/14 lat) – punktuje 20 pierwszych miejsc

Dziewczęta – 2500 m.
12. Hojda Maja – 1 pkt.
bieg ukończyło – 21 dziewcząt

Dziewczęta – 1500 m.
20. Pawlos Wiktoria – 1 pkt.
bieg ukończyło – 40 dziewcząt

Klasyfikacja klubów:
1. LKS „Podlasie” Białystok – 30 pkt.
2. LŁKS „Prefbet” Śniadowo – 28
3. Agros Zamość – 24

13. MKS „Unia” Hrubieszów – 2 pkt.
W zawodach uczestniczyły – 23 kluby

Punktacja trenerów:
22. Kulczyński Andrzej Unia Hrubieszów – 2 pkt.
sklasyfikowano – 32 szkoleniowców

***

Eliminacje do Przełajowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (17/16 lat) – bezpośredni awans do zawodów centralnych wywalczały pierwsze 12 osób na mecie.

Dziewczęta – 2000 m.
16. Wala Joanna
20. Koszałka Beata
ukończyły 32 dziewczyny

Dziewczęta – 3000 m.
22. Bojarczuk Paulina
ukończyły 22 dziewczyny

***

Halowe mistrzostwa w USA

W sobotę, 15 III w Mankato (USA) Artur Kern zajął 11 lokatę na 5000m w Mistrzostwach Dywizji II osiągając 14:49.73 min. Wygrał Kenijczyk Daniel Kanyaruhuru – 14:12.85.

Wynik niestety słaby, powodów nie znam, ale mam nadzieję, że Artek razem z amerykańskim trenerem wyciągnie wnioski i będzie odwrotnie aniżeli w ubiegłym roku, czyli sezon letni przyniesie nowe rekordy życiowe i starty halowe pójdą w zapomnienie.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Łukasz Krakowiak start na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów może zaliczyć do bardzo udanych.