Krystian Juźwiak: Zdarzały się przypadki, że kolor skóry miał znaczenie

Krystian Juźwiak marzył, aby reaktywować na stałe piłkarski zespół Orlęta Horodło, który by rywalizował w rozgrywkach ligowych. Niestety nie udało się. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie m.in. dziennikarstwo i już współpracuje, jako redaktor z portalem piłkarskim. Poniżej jego kolejny wywiad, tym razem z trzecim w historii, a aktualnie jedynym polskim piłkarzem grającym w Afryce – Jackiem Magdzińskim.

Reklamy

 

Krystian Juźwiak: Zdarzały się przypadki, że kolor skóry miał znaczenie


Jak wiedzie się jedynemu polskiemu piłkarzowi w Afryce? Czy w Angoli mają też alkoafery? Jak odbudowywał się po kontuzji? Co robił z kobietami po korekcji piersi? Jak został piłkarzem Benifiki? Co dalej z afrykańską przygoda? Dlaczego jego partnerka nosi cegły? Jak się żyje w dotkniętej kryzysem Angoli? Co to są kandungi? I czemu czymś takim jechał na mecz!? No i wreszcie, dlaczego nie zagra w reprezentacji Angoli?

Życie Jacka Magdzińskiego to istny roller-coaster. Kiedy już żegnał się z piłkarską karierą, dostał propozycje transferu do Angoli. -Wtedy myślałem, że chodzi o Anglię! – wspominał z uśmiechem. Tak, więc były piłkarz m.in. Puszczy Niepołomice chwycił byka za rogi i ruszył podbijać afrykańskie boiska. W pierwszym sezonie na Czarnym Lądzie stał się istną gwiazdą angolskiej ligi. Mówiło się o nim w kontekście powołania do Reprezentacji Angoli! Niestety doznał kontuzji mięśnia i wszystko poszło w piach. On jednak optymistycznie patrzy na świat i liczy, że w następnym sezonie pokaże, na co go stać.


Jak sparing?

– Wygraliśmy 1:0. To taki ‘’sparing-turniejowy’’. Po zakończeniu sezonu  sześć drużyn z Luandy rozgrywa Turniej Niepodległości. System każdy z każdym. mecze sobota, środa. Drużyny mają okazje przetestować zawodników pod względem przydatności poszczególnych zawodników  na kolejny sezon.


Więcej…

http://pilkarskaprawda.pl/2016/11/29/zdarzaly-sie-przypadki-ze-kolor-skory-mial-znaczenie/

 


Opracował – mak

Foto – z profilu Jacka Magdzińskiego na portalu Facebook
Zobacz też:

Krystian Juźwiak: Rozmowa z najniższym polskim piłkarzem Marcinem Garuchem 

Krystian Juźwiak – Wywiad z reprezentantem Iraku