Krystian Oleszczuk najskuteczniejszym strzelcem Unii w rundzie jesiennej

Wczoraj (11.11) rozegrany został ostatni mecz Klasy Okręgowej w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Czas więc na pierwsze podsumowania.

Reklamy

Unia Hrubieszów rozgrywki w rundzie jesiennej kończy tak jak przed rokiem na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 31 pkt. Wyprzedzają nas Grom Różaniec – 37 pkt., Kryształ Werbkowice – 34 pkt. oraz Huczwa Tyszowce – 31 pkt.

Strata do pierwszej dwójki jest więc zdecydowanie mniejsza niż przed rokiem, a Huczwa wyprzedza nas tylko lepszym wynikiem w pojedynku bezpośrednim i lepszym stosunkiem bramek. 

Warto przy tym zauważyć, że 31 pkt. w rundzie jesiennej jest to najlepszy wynik naszego zespołu od jesieni 2006 r. Lepsze wyniki nasz zespół uzyskiwał tylko w rundach jesiennych sezonów 1998/1999 – 36 pkt. oraz 2004/2005 – 32 pkt. kiedy to zajmował w KO I miejsce i awansował do IV Ligi.

W rundzie jesiennej Unia zdobyła 42 bramki (39 ze strzałów zawodników Unii, 3 to „zdobycz” na walkowerze z Olimpią Miączyn).

Najskuteczniejszym strzelcem Unii okazał sie Krystian Oleszczuk, który zdobył 15 bramek. 

Pozostałe bramki strzelili: Szymon Nowak i Damian Otręba – po 5, Łukasz Gulak – 4, Sergiej Borys i Krystian Stefaniak – po 3 oraz Bartłomiej Greniuk, Patryk Szatan, Igor Mosurets, i Patryk Krygiel – po 1.

Z rozmów z zawodnikami i trenerem wynika, że nie rezygnują z pierwszego miejsca w tabeli i zapowiadają walkę w rundzie wiosennej.

Aby o tym myśleć trzeba przede wszystkim przepracować solidnie okres zimowy i być może poszukać wzmocnień zespołu.

Pamiętać bowiem wypada, że z zespołami, które nas wyprzedzają w rundzie jesiennej pojedynki przegraliśmy, i to u siebie, a z piątą w tabeli Ostoją Skierbieszów przegraliśmy mecz wyjazdowy.

Wygląda więc na to, że pierwsze cztery mecze wiosenne mogą zdecydować o ostatecznym kształcie tabeli w sezonie 2013/2014 i awansie do IV Ligi.


źródło: mksuniahrubieszow.pl

Na zdjęciu – Krystian Oleszczuk, najskuteczniejszy strzelec „Unii”.