Kryształ się zbroi!

Piłkarze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Poniżej relacja z przygotowań czwartoligowca – Kryształ Werbkowice.

Reklamy

 

Trener werbkowickiego zespołu Piotr Welcz rozpoczął przygotowania drużyny w piątek 17 stycznia od mikrocyklu wprowadzającego i już pięć dni później zespół rozegrał pierwszy mecz kontrolny w Lublinie z Włodawianką. Niestety miał do dyspozycji zaledwie dwunastu zawodników z trzema juniorami i mecz zakończył się wysoką przegraną 0:5 (0:3).

W meczu wystąpił pochodzący z Puław 27-letni Mateusz Olszak grający, jako środkowy napastnik, król strzelców IV ligi lubelskiej w sezonie 2018/19 swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Hetmanie Gołąb. W karierze reprezentował kluby na poziomie I i II ligi grając miedzy innymi w: Wiśle Puławy, Lechu Poznań, Puszczy Niepołomice, Chełmiance, Orlętach Radzyń Podlaski, Avii Świdnik i Hetmanie Zamość. Zarząd klubu już podpisał z nim kontrakt. Na bramce wystąpił weteran Robert Suchodolski, który ostatnio przez 1,5 roku stał na bramce Olimpii Miączyn.

W drugim rozgrywanym meczu sparingowym Kryształ Werbkowice zagrał z liderem chełmskiej klasy okręgowej, Unią Białopole. Skromne zwycięstwo (1:0) zapewnił w pierwszej połowie Patryk Nieradko. W tym meczu trener Welcz miał do dyspozycji 16 zawodników z pomocnikiem, który ostatnio występował w III lidze, ale jeszcze nie ma porozumienia z klubem macierzystym. Z różnych przyczyn nie zagrali: Reszczyński i Zuchowski oraz Stanisław Rybka, który udaje się na półroczny wyjazd za granicę. Natomiast na stałe z drużyną pożegnali się: Filip Filipczuk, Michał Jabłoński i Damian Pilipczuk. Niepewny jest także los Vadima Alokhina, ponieważ z końcem grudnia skończył mu się kontrakt. Dostał nową ofertę, jednak Vadim szuka klubu w wyższej lidze w Polsce, ewentualnie pozostanie w zespole I ligi ukraińskiej. Dotychczas w Krysztale zagrali: Suchodolski, Wójtowicz, Śmiałko, Borys, K. Wołoch, Luterek. Łappo, Sas, Olszak, Nieradko, Denkiewicz, zawodnik testowany, A. Wołoch, Omański, Stachyra, Kozak, Kliszcz, Drewniak.

– Na razie nie przykładam wagi do wyników meczów kontrolnych. Chłopcy pobiegali i jestem zadowolony, że mogliśmy odbyć jednostki treningowe w trakcie sparingu. Podobnie będzie i w dalszych, bo na korzystniejszą formę przyjdzie jeszcze czas. Dołączyłem do zespołu czterech wyróżniających się juniorów z grupy trenera Adriana Brzozowskiego. Są to Kacper Maszewski, Konrad Rola, Dawid Kozak i Paweł Kliszcz. Będą trenowali regularnie z pierwszą drużyną podczas trwającego okresu przygotowawczego. Oczywiście dążymy do wzmocnienia drużyny, aby na koniec sezonu w tabeli być, jak najwyżej – mówi trener Piotr Welcz

W następnym sparingu Kryształ zmierzy się z Ładą 1945 Biłgoraj (2 lutego, 17:00), a następnie: 8 luty – Sparta Rejowiec, 15 luty – Górnik II Łęczna, 22 luty – Start Krasnystaw, 29 luty – Huczwa Tyszowce, 7 marca – Grom Różaniec, 14 marca – Lublinianka Lublin, a 21/22 marca pierwszy mecz ligowy z Tomasovią.

 

Opracował – mak

Foto – facebook.com / Mateusz Olszak