Kryształ Werbkowice – Cztery mecze, cztery zwycięstwa!

W trakcie przygotowań do potyczek ligowych rundy rewanżowej Kryształ Werbkowice odniósł w kontrolnych meczach czwarte zwycięstwo i to ostatnie trzy w ciągu minionego tygodnia. Po pokonaniu Unii Białopole, Victorii Żmudź i Gryfa Gmina Zamość drużyna Roberta Wieczerzaka poradziła sobie w Zamościu z Victorią Łukowa/Chmielek.

Reklamy


Kryształ Werbkowice – Victoria Łukowa/Chmielek 1:0 (0:0).

Bramka: Patryk Nieradko 67′. Kryształ: Filipczuk, Wójtowicz, Romański, Dobromilski, Dec, Łappo, Sas, Borys, Nieradko, Rybka, A. Wołoch.  Oraz po przerwie Stachyra, Drewniak, Reszczyński, Adrian Musiał, Ślusarz.


Kryształ Werbkowice – Gryf Gmina Zamość 4:2 (3:2).

Bramki: zawodnik testowany (37′, 43′, 73′), Reszczyński (45′) – Bargieł (10′, 26′). Kryształ: Suchodolski, Śmiałko, Romański, Dobromilski, Ślusarz, Dec, Wójtowicz, Borys, Wołoch A., Reszczyński, zawodnik testowany. Po przerwie: Drewniak, Łappo, Stachyra.


Kryształ Werbkowice – Victoria Żmudź 2:1 (1:0).

Bramki: Andrzej Całka 7’, Adrian Wołoch 56’ – Jurij Furta 48’. Kryształ: Filipczuk – zawodnik testowany, Śmiałko, Dobromilski – Wójtowicz, Całka, Ślusarz, Nieradko, Rybka, Dec – A. Wołoch. Po przerwie: Stachyra, Wurszt, Sas, Romański.


Kryształ Werbkowice – Unia Białopole 1:0 (0:0).

Bramka: Rybka (51′). Kryształ: Filipczuk, Śmiałko, Dobromilski, Ślusarz, Dec, zawodnik testowany, Wójtowicz, Rybka, Borys, Nowak, Wołoch. Po przerwie: Nieradko, Reszczyński, Wurszt, Romański, Sas, Drewniak, Łappo 

 

 

***

 

– W każdym meczu brakuje mi kilku zawodników z powodu urazów, spraw zawodowych czy chorób, dlatego w większym wymiarze grają młodsi zawodnicy, ale to może się przydać w ligowych potyczkach. W meczu z Victorią mieliśmy już dwie okazje na początku meczu, lecz je nie wykorzystaliśmy, poczem przycisnęła nas Victoria. Po przerwie Stasio Rybka posłał sprytnie piłkę do Patryka Nieradko, który mając przed sobą tylko bramkarza umieścił ją w siatce bramki. Pomimo, że nasza formacja defensywna była dosyć eksperymentalna, to przyczyniło się to do przećwiczenia różnych wariantów gry, jakie mogą być potrzebne w zależności od okoliczności. Z bardzo dobrej strony pokazał się dzisiaj nasz młody piętnastoletni bramkarz Adam Stachyra. Jeżeli będzie sumiennie pracował, to na pewno jest to materiał na dobrego golkipera. Do Roztocza Szczebrzeszyn chce się przenieść Krystian Wołoch. Prawdopodobnie do zespołu dołączy napastnik Szymon Łukaszewski z Unii Białopole, natomiast testowany w ostatnim meczu obrońca ma jednak inne plany – podsumował przygotowania do rundy wiosennej trener Robert Wieczerzak

 

Kolejny mecz kontrolny Kryształ rozegra 24 lutego o godzinie 13:00. w Zamościu, a rywalem będzie Tomasovia.

 

***

 

Inne sparingi:

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 1:0

Lublinianka – Stal Kraśnik 0:1

Powiślak Końskowola – Orły Kazimierz Dolny 0:3

Wisła II Puławy – Powiślak Końskowola 3:6

Górnik II Łęczna – MKS Ryki 9:2

Roztocze Szczebrzeszyn – Unia Hrubieszów 0:0

Motor Lublin CLJ – Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:2

Pogoń II Siedlce – Sokół Adamów 6:0

Victoria Żmudź – Hetman Żółkiewka 2:4

Kłos Chełm – Łada 1945 Biłgoraj 0:2

Eko Różanka – Orlęta Łuków 2:1

 

Opracował – mak

Foto – MLKS ” Kryształ ” Werbkowice