30 września 2023

Kryształ Werbkowice: Przygotowania do rundy jesiennej 2022 i sparingi

Jedyny zespół z powiatu hrubieszowskiego Kryształ Werbkowice występujący w IV lidze lubelskiej przygotowania do rundy jesiennej rozpoczął od 14 lipca, ale mając kłopoty z frekwencją pierwszy mecz kontrolny z Tomasovią trener Jacek Ziarkowski odwołał. Po latach stabilności następuje rewolucja kadrowa. Inauguracja ligi zaplanowana jest w Krasnymstawie z miejscowym Startem 14 sierpnia o godzinie 16:00.

Reklamy

W ostatnich latach zmiany personalne zespołu były nieliczne, teraz zapowiada się, że będzie inaczej. Pomimo personalnych kłopotów kolejny sparing 20 lipca już doszedł do skutku na remis ze Spartą Rejowiec Fabryczny 3:3 (1:3). Bramki: Rybka, Borys, Reszczyński – Bujak, Jasiński, Martyn, Kryształ: Rojek (46′ Suchodolski) – Wójtowicz, Mulawa, Iwon (46′ Zaw. Test. II), Borys, Śmiałko, Nowak (46′ Dudas), Jarosz, Zaw. Test I., Reszczyński, Rybka.

Trzy dni później zaplanowany sparing ze Startem Krasnystaw znowu nie został rozegrany, ponieważ część zawodników pracuje lub rozgląda się za innymi klubami. Drużynę opuszczą: Sebastian Denkiewicz, który odszedł do rywala ligowego Start Krasnystaw, Mikołaj Grzęda i Damian Pupeć trenują z Gryfem Gmina Zamość, Mateusz Oleszczuk, Szymon Wanarski, bramkarz Adam Stachyra i Arkadiusz Sas są zainteresowani grą w Unii Hrubieszów, za innymi klubami rozglądają się również Damian Otręba i Karol Lis. Z kolei z Kryształem m.in. trenują Kordian Kozioł i Kacper Maszewski (obaj z Unii Hrubieszów).

Reklamy

Operatywność trenera i zarządu spowodowała, że drużyna wraca do właściwego rytmu i rozegrała 28 lipca drugi mecz kontrolny z Igrosem Krasnobród wygrywając 2:1 (0:0). Bramki: K. Droździel – Rybka, Zawodnik test. III. Kryształ: Rojek (46′ Suchodolski) – Wójtowicz, Borys, Śmiałko, Dudas, Jarosz, Rybka, Iwon, Kucharczuk i sześciu zawodników testowanych, którzy pokazali się z dobrej strony, wnosząc dużo jakości.

31.07. Kryształ Werbkowice – Korona Łaszczów 3:0 (2:0). Bramki: Rybka (21’), Borys (45’), Lis (63’). Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Śmiałko, Jarosz, Borys, Rybka, 6 zawodników testowanych oraz Dudas, Kucharczuk, Iwon, Lis.

Reklamy

Dalsze sparingi to: 6 sierpnia z POM Iskra Piotrowice.

Do startu ligi pozostało niewiele. Inaugurację zaplanowana jest w Krasnymstawie z miejscowym Startem 14 sierpnia o godzinie 16:00.

Na stronie klubowej przeczytamy – Duże grono zaniepokojonych kibiców pragniemy uspokoić, że pomimo licznych ubytków kadrowych nie dojdzie do rewolucji, lecz ewolucji w kadrze Kryształu, która w przyszłości przyniesie wymierne korzyści. Planujemy solidnie odmłodzić skład oraz postawić na jakość a nie na ilość zakontraktowanych piłkarzy. Zarząd, trener oraz wszyscy działacze ciągle pracują nad nowymi transferami piłkarzy, którzy wzmocnią zielono-żółto-niebieskie szeregi.

– Przygotowanie do rozgrywek 2022/2023 zaczęły się w połowie lipca. Rozegraliśmy do tej chwili dwa mecze kontrolne a do dwóch meczów nie doszło z różnych powodów. Mamy w planach jeszcze dwa lub trzy mecze przed ligą. Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy, ponieważ drużynę w tym momencie opuściło aż dziesięciu zawodników, więc na ich miejsce cały czas prowadzimy rozmowy oraz testujemy nowych i nie ukrywam, że jest bardzo ciężko zebrać tylu wartościowych graczy do gry w czwartej lidze. Wierzę, że do ligi, to wszystko zmontujemy i poukładamy – informuje nas Piotr Kot, prezes Kryształu.

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

foto – str. Kryształ Werbkowice


Zobacz też:

Droga do marzeń wybita w niezwykłej monecie. Możesz nosić w portfelu Lewandowskiego i na tym zarabiać! [ZDJĘCIA]

Droga do marzeń wybita w niezwykłej monecie. Możesz nosić w portfelu Lewandowskiego i na tym zarabiać! [ZDJĘCIA]