Ks. Tomasz Szady ze srebrnym medalem w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

Po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią, w Zamościu rozegrano jubileuszową 30. edycję mistrzostw kraju w tenisie stołowym wśród księży i braci zakonnych. Ks. Tomasz Szady z parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie indywidualnie wywalczył srebrny medal w swojej kategorii wiekowej i zajął 4 miejsce z ks. Tomaszem Szumowskim w rozgrywkach drużynowych.

Reklamy

W pierwszym dniu rozegrano turniej gier podwójnych (debli), natomiast drugiego dnia w turnieju indywidualnym odbyły się zawody w kilku kategoriach wiekowych oraz kategoriach Amator i Open. Dzięki międzynarodowej formule mistrzostw w zmaganiach przy stole wzięli też udział duchowni pracujący w Ukrainie, Francji i Włoszech. 

Najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw został ks. Tomasz Flis z diecezji sandomierskiej, który trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Dobrze wypadli także przedstawiciele gospodarzy z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, którzy walczyli o najwyższe laury i kilkukrotnie meldowali się na podium zawodów.

Reklamy

­

Kategoria 35-44 l.

I miejsce – Tomasz Flis, diecezja sandomierska

II miejsce – Tomasz Szady, diecezja zamojsko-lubaczowska

III miejsce – Krzysztof Augustynek, diecezja zamojsko-lubaczowska

­

Zawody zorganizowały Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Szkoła Podstawowa Nr 9 i Uczniowski Klub Sportowy „Optima”. Cennego wsparcia organizacyjnego i finansowego udzieliły natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Zamość.

Impreza odbyła się pod patronatem ks. dr Mariana Rojka – Biskupa Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i prezydenta miasta Andrzeja Wnuka.

Szansa na rewanż – już za rok!

­

Opracował – mak

Foto – ze zbiorów ks. Tomasza


Zobacz też:

Ksiądz Tomasz Szady wicemistrzem Polski Duchowieństwa w Górskim Biegu [ZDJĘCIA]

Ksiądz Tomasz Szady wicemistrzem Polski Duchowieństwa w Górskim Biegu [ZDJĘCIA]