Ksiądz Tomasz Szady po niecodziennych przygotowaniach pokonał półmaraton

W pierwszy weekend września (3-4.09.2016) w Lubaczowie odbyło się Pożegnanie wakacji. W ich ramach miały miejsce liczne zawody sportowe i koncerty muzyczne, a wśród nich III Półmaraton Lubaczowski, do którego po ŚDM w Krakowie, pielgrzymkach, rajdach, wycieczkach przystąpił ks. Tomasz Szady stając na podium w swojej kategorii wiekowej. Warto zauważyć, że zawsze startuje, jako zawodnik MKS Unii Hrubieszów! Podziwiam odwagę księdza do przystąpienia do tak wymagającego dystansu i wierność swojemu pierwszemu klubowi, gdziekolwiek jest. A, i zapowiada następny start! Więc… Szczęść Boże!

4.09.2016 r. Lubaczów

Półmaraton (ponad 21 km)

1. KOLIADA Kostiantyn Lviv (Ukraina)1:18:29 godz. (tempo 3:43/1km)

2. WAŻNY Stanisław Lubaczów 1:19:44

3. RAWSKI Mateusz Lubaczów 1:20:17

13. SZADY Tomasz Parafia Lubaczów/Unia Hrubieszów 1.31:55 (2. na podium w kat. M30-39)

Wśród kobiet najlepsza była Yuliya Kuknak z Ukrainy, która wyznaczoną trasę pokonała w czasie 1:32:46. Drugie miejsce, z czasem 1:40:17 zdobyła Beata Lange z Biłgoraja, a trzecie – Anna Kaplica (1:32:46).

Ukończyło 127 osób, w tym 35 kobiet.

Na trasie Basznia Dolna – Lubaczów odbywał się także bieg sztafetowy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Akademii Sportu w Lubaczowie. Drugie miejsce na podium zajęła Biegomania Dream, a trzecie – grupa Promilki. A w sobotę uczestniczono w warsztatach Nordic Walking „Marsz po zdrowie”. Z kolei w niedzielę odbył się Lubaczowski Memoriał Uliczny. O godz. 20:00 pojawiła się gwiazda wieczoru – grupa „SO CALLED LIFE”. Pożegnanie wakacji zakończyło się wspólną dyskoteką z DJ WILU.

ks. Tomasz Szady:

– Biegałem wczoraj półmaraton w Lubaczowie, ale straszne wyniki, także nie ma czym się chwalić. Ogólnie 13 miejsce na koło 150 biegaczy i 2 w kategorii wiekowej, stałem na podium. Bieg rozpoczął się o 14 godzinie. Prawie 30 stopni, Pod słońce, pod wiatr, pod górę. Strasznie było. Mam nadzieję, że w Tomaszowie będzie lepiej