Ksiądz Tomasz Szady w Półmaratonie Tomaszowskim Pamięci Żołnierzy Września 1939

W sobotę 18 września 2021 r. już po raz dziesiąty odbył się „Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939” połączony z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego.

Wśród mężczyzn, jako piąty linię mety przeciął ks. Tomasz Szady z Parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie reprezentujący MKS Unię Hrubieszów, dodatkowo sklasyfikowany na trzecim miejscu w kategorii M30 i pierwszy wśród mundurowych.

Z dystansem 21.095 km postanowiło się w sumie zmierzyć 94 zawodników i zawodniczek, a ukończyło – 84.

­

Wśród mężczyzn najszybciej ten dystans pokonał Michał Biały z Kraśnika (1.12,00),  wyprzedzając zawodników z Lublina Andrzeja Orłowskiego (1.12:14) i Pawła Mazurka (1.18:10). Czwarte miejsce zajął przedstawiciel TKS Tomasovia Robert Wiatrzyk (1.20:28), piąty był Tomasz Szady z Unii Hrubieszów 1.21:30 (3. M30 i 1. Mundury), a szósty – Mariusz Łobacz Chełm 1.22:52.

Wśród pań najszybciej trasę półmaratonu pokonała Ewa Furmaniak ze Świerży (1.33:57), która okazała się szybsza od Olgi Zarzecznej z Lublina i Joanny Wasilewskiej z Biłgoraja (1.35:11), 4 – Joanna Gąszczyk z Lublina (1.35:44), 5 – Marta Małka  (1.39:27), 6 – Anna Śliwa – obie Tomaszów Lubelski (1.29:53).