19 kwietnia 2024

Ksiądz Tomasz Szady wygrał bieg w Cieszanowie

W sobotę 2.07.2016 r. w Cieszanowie została zorganizowana 2. Cieszanowska Dycha, w której ks. Tomasz Szady pochodzący z Poraja k/Horodła służący, na co dzień w Parafii Św. Stanisław Bpa, w zawodach biegowych systematycznie reprezentujący Unię Hrubieszów wśród 150 biegaczy wywalczył wysoką 8. pozycję, a w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym podium. Przed nim największe, zresztą nie po raz pierwszy spotkanie z Papieżem, tym razem w Krakowie!

ks. Tomasz Szady

– W sobotę biegałem w Cieszanowie 10 km, ogólnie zająłem 8 miejsce, ale w kategorii 30-40 lat pierwsze. Była to już II Dycha Cieszanowska. Organizatorzy byli dobrze przygotowani do przeprowadzenia imprezy. Około 150 osób biegło, a 50 szło z kijkami. Trasa dość trudna sporo podbiegów i temperatura wysoka. Ledwo udało mi się złamać 40 minut, ale myślę, że to dobry trening przed półmaratonem  Może uda się pojechać do Krasnystawu, później jest na początku września w Lubaczowie i pod koniec września Tomaszów lubelski  Papież już coraz bliżej Krakowa. Jadę z młodzieżą na dwa autokary do Krakowa, by tam przeżyć wspaniałe chwile z młodzieżą z całego świata!!!