Księża Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mistrzami Polski!

W dniach 14/15.02.2014 r. w Opocznie odbyły się X Halowe Mistrzostwa Polski Księży, w których na najwyższym podium już po raz czwarty wśród 15 drużyn stanęli nasi duszpasterze z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. W reprezentacji, prezentujący tak wysoki poziom w tej dyscyplinie sportowej wystąpili również księża reprezentujący aktualnie Unię Hrubieszów lub w przeszłości.

Do mistrzostw zgłosiło się 15 drużyn. Rywalizację w trzech grupach rozpoczęto w piątek. Do sobotniej fazy finałowej mistrzostw awansowało osiem najlepszych drużyn wyłonionych z fazy grupowej.

W meczu o trzecie miejsce diecezja kielecka wygrała 2:0 z reprezentacją diecezji pelplińskiej.

W wielkim finale zmierzyły się diecezje: zamojsko-lubaczowska i lubelska. Spotkanie pewnie na swoją korzyć rozstrzygnęli księża z diecezji zamojskiej. Wygrali 4:0.

– W tym roku grało nam się bardzo dobrze, właściwie większość spotkań wygrywaliśmy 4:0 lub 4:1 – mówi ks. Piotr Szeptuch, kapitan mistrzów Polski. – Wymiar sportowy takich imprez jest ważny, ale my przede wszystkim chcemy się spotkać, wymienić doświadczenia kapłańskie, nawiązujemy nowe znajomości – dodaje.

Diecezja zamojsko-lubaczowska już po raz czwarty sięgnęła po tytuł mistrzowski. Najlepszym bramkarzem mistrzostw został ks. Damian Briegmann z diecezji pelplińskiej. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył ks. Edward Gienza z diecezji kieleckiej, królem strzelców mistrzostw został ks. Paweł Derylak z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

ks. Łukasz Pintal,

ks. Piotr Szeptuch (były zawodnik pn Unii Hrubieszów)

ks. Tomasz Winogrodzki.

Mistrzostwa Polski były dla księży ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy Księży w halowej piłce nożnej, które w dniach 24-28 lutego odbędą się na Białorusi.

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Mistrzowie Polski w piłce nożnej – hala 2014, reprezentacja Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej (zdj. ze strony mistrzostw).