Księża – piłkarze znowu Mistrzami Polski!

W Toruniu w dniach 15 i 16 kwietnia 2016 r. rozegrano Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej, w których reprezentacja diecezji zamojsko-lubaczowskiej po rocznej przerwie, w dwunastoletniej historii mistrzostw, po raz piąty stanęła na najwyższym podium, odbierając ogromny puchar i piękne złote medale. Były i wyróżnienia indywidualne.

Reklamy

 

W tegorocznym, dwunastym już turnieju wzięły udział rekordowo w historii 23 drużyny z całej Polski i odbył się aż na czterech halach sportowych.

Księża tworzący drużynę zamojsko-lubaczowską potwierdzili znakomitą dyspozycję w meczach grupy C. W pierwszym meczu pokonali kapłanów z diecezji opolskiej (4:0), a w kolejnych jeszcze wyższymi wynikami diecezję szczecińsko-kamieńską (7:2), włocławską (5:0) i gdańską (9:0), jak i remisem z archidiecezją przemyską (2:2). Drużyna naszej diecezji wyszła z grupy na 1. miejscu.

Na drugi dzień zmagania rozpoczęły się od meczów ćwierćfinałowych. Nasi Księża pokonali diecezję świdnicką (6:0). W półfinale spotkali się z mistrzami Polski z 2012 r. – diecezją sandomierską wygrywając (2:0). Finał, to ponowne spotkanie z silną drużyną archidiecezji przemyskiej, z którą w grupie był remis i dlatego były obawy, czy uda się ich pokonać w finale. Okazało się, że najważniejszy mecz mistrzostw zakończył się kolejnym wysokim wynikiem (6:0) dla naszych kapłanów.

Do zawodników naszej reprezentacji trafiły także zaszczytne tytuły. Królem strzelców został ks. Krzysztof Sosnowski, który zdobył aż 12 bramek, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się ks. Marek Mazurek.

Reprezentacja diecezji zamojsko-lubaczowskiej:

ks. Maciej Banach
ks. Paweł Derylak
ks. Mateusz Furmaniak
ks. Maciej Lewandowski
ks. Łukasz Malec
ks. Adam Malinowski
ks. Marek Mazurek
ks. Radosław Sokołowski
ks. Krzysztof Sosnowski
ks. Tomasz Szady
ks. Piotr Szeptuch
ks. Tomasz Winogrodzki

Szczegółowe wyniki turnieju są dostępne na stronie www.futsalksieza.euFoto – ks. Tomasz Szady

Opracował – mak