Kto lepszy 2010

W sobotę 11 grudnia w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został rozegrany XI Halowy Mini Turniej i XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej „Kto Lepszy” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

Po raz trzeci mini-turniej został rozegrany w formie rywalizacji miejskich szkół podstawowych: SP-1, SP-2 i SP-3. Od godziny 9:00 reprezentacje uczniów rozgrywały mecze w trzech kategoriach, tj.: – klasy czwarte, piąte i szóste, co przełożyło się na ogólny wynik szkoły.

Niestety nie wszystkie reprezentacje szkół wystąpiły w optymalnych składach (ze względów zdrowotnych), ale najważniejszy był duch sportowej rywalizacji, a nie wynik z boiska.

Mecze dostarczyły kibicom wiele emocji, tym bardziej, że do kibicowania przyszli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

Oto składy zespołów poszczególnych szkół i wyniki…

KOMUNIKAT »

XI HALOWY MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „KTO LEPSZY”

KLASY IV

Wyniki meczów:

SP 1 – SP 2 0:6
SP 1 – SP 3 2:2
SP 2 – SP 3 0:3

Tabela:

1. SP 3 – 4 pkt. 5:2
2. SP 2 – 3 pkt. 6:3
3. SP 1 – 1 pkt. 2:8

KLASY V

Wyniki meczów:

SP 1 – SP 2 7:0
SP 1 – SP 3 1:5
SP 2 – SP 3 0:6

Tabela:

1. SP 3 – 6 pkt. 11:1
2. SP 1 – 3 pkt. 8:3
3. SP 2 – 0 pkt. 0:13

KLASY VI

Wyniki meczów:

SP 1 – SP 2 3:6
SP 1 – SP 3 2:4
SP 2 – SP 3 1:4

Tabela:

1. SP 3 – 6 pkt. 8:3
2. SP 2 – 3 pkt. 7:7
3. SP 1 – 0 pkt. 5:10

Klasyfikacja końcowa szkół:

1. SP 3 16 pkt. bramki 24:6
2. SP 2 6 pkt. bramki 13:23
3. SP 1 4 pkt. bramki 15:23

Król strzelców klas IV – Kraszkiewicz Przemysław (SP 3) – 4 bramki
Król strzelców klas V – Warecki Kamil (SP 3) – 5 bramek
Król strzelców klas VI – Jóźwiak Damian (SP 3) – 5 bramek

Szkołę Podstawową nr 1 w klasach IV reprezentowali:
Krawczuk Kacper
Pokrywka
Tarnawski Mateusz (2 bramki)
(z powodu braku zawodników reprezentację SP 1 wspierali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3: Tchórzewski Damian, Imperato Massimo, Skrzyński Grzegorz)

Szkołę Podstawową nr 1 w klasach V reprezentowali:
Mazurek Piotr (3 bramki)
Zybura Cezary (2 bramki)
Borusiewicz Mateusz
Natucki Jakub
Pietrusiewicz Kacper (1 bramka)
Krawiec Mateusz (1 bramka)
Janicki Bartłomiej (1 bramka)

Szkołę Podstawową nr 1 w klasach VI reprezentowali:
Mazur Tomasz
Chorzępa Dawid
Więch Maciej (1 bramka)
Chmielewski Bartłomiej (1 bramka)
Mielniczek Jakub (3 bramki)
Zielonka Jakub
– opiekun Jacek Giergiel

Szkołę Podstawową nr 2 w klasach IV reprezentowali:
Lebiedowicz Tomasz
Bańka Kamil
Wierzbicki Marek (2 bramki)
Żamojtel Bartek
Klimowicz Michał
Powęzka Dominik
Puczkowski Karol (1 bramka)
Laskowski Damian (3 bramki)
Łomański Mateusz

Szkołę Podstawową nr 2 w klasach V reprezentowali:
Olejarz Cezary
Mil Sebastian
Gieleta Konrad
Caboń Krystian
Kasprzak Hubert
Kościowski Konrad
Tomaszczuk Bartek
Chimieniec Dawid

Szkołę Podstawową nr 2 w klasach VI reprezentowali:
Stepaniuk Paweł
Koszel Przemysław (5 bramek)
Echta Jakub (2 bramki)
Hospod Damian
Koniec Kacper
Smoła Tomasz
Szpyra Przemysław
– opiekunowie: Grzegorz Głowacz i Krzysztof Dąbrowski

Szkołę Podstawową nr 3 w klasach IV reprezentowali:
Czarnecki Szymon
Malowany Maciej
Gąsior Marcin
Romański Michał
Dorman Daniel
Kraszkiewicz Przemysław (4 bramki)
Zalewski Jakub
Chmielewski Marek

Szkołę Podstawową nr 3 w klasach V reprezentowali:
Chachler Bartek
Chachler Hubert (3 bramki)
Warecki Kamil (5 bramek)
Frankiewicz Kamil
Kasztelan Przemysław (3 bramki)
Wal Oskar
Warenica Maciej
Izmaiłowski Łukasz
Usowski Michał
Smerdel Bartosz
Gardyński Albert
Hojda Kacper

Szkołę Podstawową nr 3 w klasach VI reprezentowali:
Łukiewicz Konrad
Pawluk Adrian
Skoczylas Dominik
Łazorczyk Arek (3 bramki)
Jóźwiak Damian (5 bramek)
Czerniak Oktawian
Przytuła Patryk
Siek Kacper
Tadla Radosław
– opiekunowie: Tomasz Lenard, Tomasz Szlonzak

O godzinie 12:00 uroczyście otworzył XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej „Kto lepszy” Sekretarz Miasta Hrubieszowa Pan Marek Watras, po czym nastąpiło podsumowanie zakończonego mini turnieju szkół podstawowych. Zawodnicy otrzymali medale, natomiast szkoły dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Król strzelców w każdej kategorii otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę.

Puchary, statuetki i medale ufundował Urząd Miasta Hrubieszowa, natomiast nagrody rzeczowe dla szkół Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Po występie grupy tanecznej dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowanej przez Panią Iwonę Stefaniak, rozpoczęły się gry w grupach eliminacyjnych turnieju głównego.

WYNIKI XXII HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „KTO LEPSZY”

GRUPA I

Rodzice – Uczniowie 4:2
Rodzice – Włodzimierz Woł. 1:1
Rodzica – Hermes 1:0
Uczniowie – Włodzimierz Woł. 0:6
Uczniowie – Hermes 1:8
Wlodzimierz Woł. – Hermes 1:3

Tabela:
1. Rodzica 7 pkt. 6:3
2. Hermes 6 pkt. 11:2
3. Włodzimierz Wołyński 4 pkt. 7:4
4. Uczniowie 0 pkt. 3:18

GRUPA II
Absolwenci – Raiders 3:0
Absolwenci – Straż Graniczna 2:1
Absolwenci – Nauczyciele 3:3
Raiders – Straż Graniczna 1:2
Raiders – Nauczyciele 3:3
Straż Graniczna – Nauczyciele 4:1

Tabela:
1. Absolwenci 7 pkt. 8:4
2. Nauczyciele 5 pkt. 10:7
3. Straż Graniczna 3 pkt. 4:7
4. Raiders 1 pkt. 4:8

I półfinał I m. GR I – II m. GR II
RODZICE – NAUCZYCIELE 2 : 4

II półfinał II m. GR I – I m. GR II
HERMES – ABSOLWENCI 1 : 3

Mecz o miejsce 5-6 III m. GR I – III m. GR II
WŁODZIMIERZ WOŁ – STRAŻ GRANICZNA 8 : 1

Mecz o miejsce 7-8 IV m. GR I – IV m. GR II
UCZNIOWIE – RAIDERS 3 : 2

Mecz o miejsce 3-4 pokonani w półfinałach
RODZICE – HERMES 3 : 3 (KARNE 0:2)

Mecz o miejsce 1-2 zwycięzcy półfinałów
NAUCZYCIELE – ABSOLWENCI 0 : 4

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

I miejsce – ABSOLWENCI
II miejsce – NAUCZYCIELE
III miejsce – HERMES
IV miejsce – RODZICE
V miejsce – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI VI miejsce – STRAŻ GRANICZNA
VII miejsce – UCZNIOWIE
VIII miejsce – RAIDERS

Król strzelców – WINOGRODZKI TOMASZ (HERMES) – 9 bramek

Kolejność końcowa i reprezentanci poszczególnych drużyn:

Absolwentów reprezentowali:
Brzycki Norbert
Wojtiuk Marcin (2 bramki)
Biernat Paweł
Kamiński Łukasz (3 bramki)
Kaniuga Marcin (1 bramka)
Kowalczuk Andrzej (1 bramka)
Nowak Szymon (3 bramki)
Pędzik Krystian (3 bramki)
Bronicki Maciej (2 bramki)

Nauczycieli reprezentowali:
Pachla Andrzej
Baran Ireneusz (1 bramka)
Mroczka Piotr (3 bramki)
Korzeń Jarosław (2 bramki)
Żurawski Marcin (5 bramek)
Krakowiak Łukasz (1 bramka)
Łysiak Wojciech (1 bramka)
Lenard Tomasz (1 bramka)
Szlonzak Tomasz
Stajszczyk Dominik
Koszyniuk Łukasz

Hermes reprezentowali:
Rycak Wojciech
Rycak Krzysztof (2 bramki)
Pająk Zbigniew
Pogódź Marek
Przeworski Tomasz
Sokołowski Mariusz
Hasiak Jarosław (1 bramka)
Hasiak Grzegorz (1 bramka)
Piskorski Artur
Koszel Damian
Oleszczuk Rafał (2 bramki)
Tomczewski Tomasz
Winogrodzki Tomasz (9 bramek)

Rodziców reprezentowali:
Gis Andrzej
Lecko Wojciech (1 bramka)
Janik Sławomir
Maciejewski Daniel
Lebiedowicz Marcin (2 bramki)
Stadnicki Piotr (1 bramka)
Jasina Jarosław (6 bramek)
Pińkowski Robert
Pietrusiewicz Marek
Zając Dariusz
Pyszniak Witold
Nowak Mirosław (1 bramka)

Włodzimierz Wołyński reprezentowali:
Mussurec Igor
Kikimczuk Fedir (1 bramka)
Borys Sergij (5 bramek)
Barabaś Igor (4 bramki)
Honczaruk Artiom
Pawlosiemko Oleksandr (1 bramka)
Mishchanchuk Wadim (2 bramki)
Czawliuk Sergij (1 bramka)
Mazur Ewgenij

Straż Graniczną reprezentowali:
Gontarz Sławomir
Jaworski Łukasz
Grzywna Marek
Grzywna Piotr (1 bramka)
Pasieka Krzysztof
Palonka Szymon
Paczos Daniel
Kopczyński Grzegorz (1 bramka)
Piekaruk Grzegorz (3 bramki)
Różniatowski Tomasz
Ulański Tomasz
Krawczuk Dariusz

Uczniów reprezentowali:
Żygawski Jakub
Zając Dariusz
Malowany Krystian
Kazan Dominik
Kawarski Artur (2 bramki)
Krygiel Patryk (3 bramki)
Wiejak Michał
Szlonzak Przemysław
Chachler Albert
Sacharczuk Jakub
Dąbek Jakub
Magdziak Konrad
Pańko Mateusz (1 bramka)

Raiders reprezentowali:
Magdziak Dariusz
Pomarański Marcin (1 bramka)
Chabros Łukasz
Fulara Łukasz
Jarmoluk Paweł (1 bramka)
Magdziak Tomasz (1 bramka)
Kwaśniewski Tomasz
Kotko Tomasz (2 bramki)
Jaworski Jacek
Lachowicz Krzysztof
Hrycuniak Piotr
Nowak Marcin (1 bramka)
Pachla Konrad

Na zakończenie turnieju odbył się mecz towarzyski zwycięskich zespołów z zaproszonymi do turnieju zawodnikami.

W zespole zaproszonych zawodników wystąpili: Kamil Droździel – zawodnik i Piotr Waśkiewicz – były bramkarz II-ligowego Motoru Lublin, Piotr Orzechowski – wychowanek Tomasowi, zawodnik Huczwy Tyszowce i Jacek Paszkiewicz – trener Huczwy Tyszowce, Łukasz Kamiński, Marcin Lebiedowicz i Paweł Wesołek – wychowankowie Unii Hrubieszów.

Wychodząc naprzeciw drużynom biorącym udział w turnieju, po raz pierwszy zmieniono regulamin, dopuszczając do gry zawodników czynnie grających w klubach. To spowodowało, że poziom gry był bardzo wysoki, a mecze bardziej zacięte i efektowne. Turniej zgromadził wielu sympatyków piłki nożnej, a także rodziny i znajomych do kibicowania swoim faworytom. Sportowych emocji nie brakowało.

Na zakończenie turnieju puchary wręczał Pan Marian Cisło, przewodniczący Komisji Rady Miasta ds. Oświaty, Kultury, Sportu i administracji, były dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3, pomysłodawca i wieloletni organizator tej imprezy.

Zmagania toczyły się w atmosferze fair play i dostarczyły uczestnikom i kibicom wielu sportowych emocji. Turniej miał charakter charytatywny – niósł radość dzieciom będącym w trudnej sytuacji socjalno-bytowej. Z zebranych słodyczy, maskotek oraz innych artykułów spożywczych uczniowie otrzymają paczki gwiazdkowe.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 dziękuje:
– współorganizatorom turnieju – Dyrektorowi Stanisławowi Łuczkiewiczowi oraz pracownikom Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za przygotowanie hali i zapewnienie pełnej obsługi podczas turnieju,
– Panu Markowi Watrasowi za całodzienne, sprawne przeprowadzenie imprezy,
– Urzędowi Miasta za ufundowanie medali, pucharów i statuetek,
– Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie za ufundowanie nagród rzeczowych dla szkół,
– Panu Darkowi Zającowi za pomoc w organizacji turnieju,
– redaktorowi sportowemu Markowi Sztochelowi i Redakcji „Kroniki Tygodnia” – za patronat medialny oraz przekazanie dziesięciu paczek dla dzieci,
– Panu Maciejowi Łyko za patronat portalu „LubieHrubie”,
– Panom: Arturowi Tymeckiemu, Wojciechowi Szewczukowi, Tadeuszowi Przyczynie, Jarosławowi Jasinie, Łukaszowi Koszyniukowi i Markowi Siomie za sprawne sędziowanie meczów,
– zawodnikom za sportową rywalizację,
– nauczycielom, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej Nr 3 za całokształt prac związanych z organizacją turnieju,
– Pani Iwonie Stefaniak za przygotowanie grupy tanecznej dziewcząt,
– sponsorom: Kancelarii Notarialnej – Pani Małgorzaty Góry, Przedsiębiorstwu „WIST” oraz Zespołowi Szkół Nr 3 w Hrubieszowie i Panu Stanisławowi Kurantowiczowi za wsparcie finansowe turnieju,
– kibicom za złożone „wejściówki” w postaci słodyczy i upominków oraz za sportowy doping.

***

SP nr 3 w Hrubieszowie