Kuba Wezgraj Mistrzem Polski Juniorów modeli F1Q

W miniony weekend 22 i 23 sierpnia, na lotnisku w Broczynie koło Piły, hrubieszowscy modelarze wzięli udział w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1P, F1Q – juniorów oraz Mistrzostwach Polski modeli klasy F1A standard – seniorów.

Tytuł Mistrza Polski w klasie modeli  F1Q wywalczył Jakub Wezgraj, a tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Jakub Kopera. Po zakończonych zawodach w kategorii Juniorów rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających, F1A standard. Najlepszy nasz zawodnik Jakub Wezgraj zajął drugie miejsce i wywalczył tytuł Wicemistrza Polski, a drużyna w składzie: Jakub Wezgraj, Jakub Kopera oraz Instruktor Leszek Kryszczuk – zdobyła trzecie miejsce i wywalczyła tytuł II – Vice Mistrza Polski.

W niedzielę 23 sierpnia,na tym samym lotnisku odbyły się zawody zorganizowane przez Pilski Klub Modelarzy Lotniczych, Grand Prix Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1A standard. Nasi modelarze po raz kolejny okazali się najlepsi i stanęli na najwyższym podium. W kategorii wiekowej Juniorów zwyciężył Jakub Wezgraj, a Instruktor Leszek Kryszczuk wygrał w kategorii wiekowej Seniorów.