Lat przybywa, ale dla nich Maratony nie straszne!

Dwadzieścia tysięcy miłośników sportu rywalizowało podczas ORLEN Warsaw Marathon 22 kwietnia 2018 r. a wśród nich z nowym rekordem życiowym Henryk Łukaszczyk z Hrubieszowa. Natomiast w Krakowie z takim dystansem zmierzył się skutecznie najstarszy obecnie maratończyk z Hrubieszowa Tadeusz Słoma.

ORLEN Warsaw Marathon 22 kwietnia 2018 r.

Czołówka biegu na dystansie 42,195 km

Mężczyźni

1. Ezekiel Omullo (KEN) – 02:11:17

2. Felix Kumutai (KEN) – 02:11:41

3. Herpasa Kitesa (ETH) – 02:11:46

Mistrzem Polski został Yared Shegumo, z czasem 02:13:53 i tym samym zakwalifikował się do startu w Mistrzostwach Europy w Berlinie. Kolejni Polacy – Mariusz Giżyński i Arkadiusz Gardzielewski – pojawili się mecie z czasami, odpowiednio: 02:15:17 i 02:15:57

753. Henryk Łukaszczyk Hrubieszów 3.26:17 (63 – M50) – 4:53/1km

(Poprzedni wynik): 3.35:01; 2017 05 07; Lublin;

Tomasz Janik Hrubieszów ???

Kobiety

1. Nasstassia Ivanova (BLR) – 02:28:03

2. Azmera Abreha (ETH) – 02:28:07

3.Izabela Trzaskalska (POL) – 02:32:26 I minimum na ME)

Henryk Łukaszczyk

– Jestem bardzo zadowolony z warszawskiego maratonu, ponieważ poprawiłem rekord życiowy o 9 minut, pomimo wysokiej temperatury na dworze. Teraz przede mną nowe wyzwania.

***

17. PZU Cracovia Maraton 22.04.2018 r.  Kraków

Berga Birhanu Bekele (Etiopia), jako pierwszy zameldował się na mecie 17. PZU Cracovia Maraton. Etiopczyk uzyskał czas 2:11:34, raptem o 8 sekund gorszy od rekordu krakowskiego maratonu. Wśród kobiet triumfowała olimpijka z Rio de Janeiro Lilia Fiskowicz, reprezentująca Mołdawię. Czas osiągnięty – 2:31:27 jest jej rekordem życiowym i zapewnił kwalifikację na tegoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, z czasem 2:21:27 (7. miejsce) zdobył miano najlepszego Polaka w 17. PZU Cracovia Maraton. Pierwszą Polką finiszującą na Rynku Głównym była Ewa Jagielska z Ostrowii Mazowieckiej (czas 2:50:42, 7. lokata w klasyfikacji kobiet. Do mety dotarło 5630 osób z 5848, które wystartowały. Po raz kolejny ustanowione zostały więc rekordy frekwencji.

3539. Tadeusz Słoma Hrubieszów 4.41:46 (113 – M60)

Rekord życiowy: 4.23:15; 2017 10 15; Poznań;