Lekka Atletyka dla Każdego!

Mamy super stadion i MKS Unię Hrubieszów z sekcją lekkoatletyczną, klasy sportowe, wiele osiągnięć lekkiej atletyki w rywalizacji klubowej i międzyszkolnej na szczeblu ogólnopolskim, itd.! Ciekawe czy ktoś w naszym powiecie i mieście skorzysta? Czasami jest potrzebny jeden człowiek, aby zapalić innych! Polski Związek Lekkiej Atletyki z przyjemnością informuje, że…

Reklamy

 

LA dla Każdego: zdrowy tryb życia dla dzieci

Polskie dzieci coraz mniej się ruszają i tyją najszybciej w Europie, a zamiast w piłkę, wolą grać w… gry komputerowe. Nestlé i Polski Związek Lekkiej Atletyki, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, chcą temu przeciwdziałać!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dzieciom i młodzieży, co najmniej 60 minut ruchu dziennie. Polskie dzieci tyją najszybciej w całej Europie. Już 17% chłopców i 11% dziewcząt w wieku 7-18 lat w Polsce zmaga się z otyłości. Tylko jak przekonać dzieci i młodzież do ćwiczeń, skoro 40% z nich spędza przed komputerem i telewizorem minimum 3 godziny dziennie, a zgodnie z danymi NIK z 2010 roku aż 19% uczniów szkół podstawowych i 24% uczniów gimnazjów nie ćwiczy na zajęciach WF?

Aby zapobiegać tym zjawiskom wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki ogłaszamy partnerstwo w programie upowszechniania sportu i nauki zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży: „Lekkoatletyka dla każdego!”

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych: klas I-III; IV-VI, oraz gimnazjów – w sumie weźmie w nim udział około 85 000 dzieci z całej Polski. Wiedza przekazywana w programie będzie dostosowana do wieku i możliwości dzieci. Dla przykładu dla dzieci klas I-III przewidzieliśmy ciekawą ofertę zabaw lekkoatletycznych połączonych z podstawami zdrowego odżywiania, a dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum oprócz nieco bardziej zaawansowanych lekcji żywieniowych, zaplanowaliśmy treningi i zawody lekkoatletyczne. Program prowadzony jest pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

„Chcemy uczyć już najmłodsze dzieci jak dbać o zdrowie. Jako globalny producent żywności posiadający największe na świecie zaplecze naukowe chętnie dzielimy się naszą wiedzą żywieniową i doświadczeniem edukacyjnym wszędzie tam, gdzie prowadzimy naszą działalność. W programie zadbaliśmy m.in.: o profesjonalne materiały żywieniowe dla nauczycieli, stworzyliśmy specjalną sekcję żywieniową na stronie programu www.lekkoatletykadlakazdego.pl, a podczas mityngów lekkoatletycznych będziemy udzielać porad żywieniowych dla rodziców”. –powiedział Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A.

Nie ma zdrowego stylu życia bez aktywności fizycznej i właściwego, zbilansowanego odżywiania, dlatego naszym strategicznym partnerem w projekcie jest firma Nestlé. Mamy nadzieję dotrzeć do polskich dzieci i ich wychowawców w całej Polsce i sprawić, aby dzieci prowadziły znacząco zdrowszy tryb życia – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes PZLA i koordynator programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Realizacja programu „Lekkoatletyka dla każdego!” jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron: Ministerstwa Sportu i Turystyki, koordynatorów, trenerów, dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów, rodziców, jak również przedstawicieli klubów lekkoatletycznych, jednostek samorządu terytorialnego i sponsorów. W 2015 roku będzie realizowany przez 16 Ośrodków Lekkiej Atletyki (OLA) i 51 Ośrodków Kids’ Athletics (OKA), docierając do 85 000 dzieci w całej Polsce.Czytaj także!


Komisja Obiektów i Urządzeń.

Załączniki:

Decyzja nr 14 Ministerstwa Sportu i Turystyki

Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznejA i jest książka!

Książka “Lekkoatletyka dla dzieci”Opracował – mak