Lekka atletyka

Halowe Mistrzostwa Polski w Spale

W Spale w dn. 25 – 26 lutego br. odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

br />Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się 20-letni zawodnik Unii Hrubieszów Kamil Bełz, który w pchnięciu kulą zajął bardzo wysokie V miejsce i wynikiem 16.68 m. ustanowił nowy rekord życiowy i Zamojszczyzny.

Rafał Fedaczyński, specjalista od dystansu 50 km. w chodzie sportowym, natychmiast po powrocie z RPA, zajął na tych mistrzostwach VIII miejsce na dystansie sprinterskim 5 km. z wynikiem 20:59,84 min. i już pakuje torby sportowe udając się na obóz sportowy Kadry Polski do Tunezji, po 2 tygodniach wraca i po tygodniu ponownie wyjeżdża na obóz do RPA.

Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików.

Natomiast 25 lutego br. w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików (do lat 15-tu). Doskonale spisał się Mateusz Grabowski z Gimnazjum w Horodle, który zajął I miejsce w biegu na 800 m. i wynikiem 2:26,45 min. ustanowił rekord zamojsczyzny w młodzikach.
2 miejsce w biegu na 500 m. wywalczyła Anna Łatka z Gimn. nr 2 w Hrubieszowie uzyskując czas 1:35,64 min. ( w biegach dłuższych są bardzo ostre wiraże, które utrudniają płynny bieg).
Wyróżnili się jeszcze: Tchórzewska Grażyna, Blacha Piotr, Matuszak Kamila.
Następny start, to Otwarte Przełajowe Mistrzostwa Województwa LZS w Zamościu 03 marca br.