Lekka Piechota najlepsza w maratonie

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie, które w tym roku były rozgrywane w ramach 20. PKO Poznań Maratonu. W zwycięskiej drużynie znaleźli się Terytorialsi z Lubelszczyzny.

Reklamy

 

Tegoroczne mistrzostwa Wojska Polskiego w Maratonie zostały rozegrane 20 października, w ramach jubileuszowego 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. W drużynowym współzawodnictwie wojskowym klasyfikowana była 25 osobowa ekipa Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze reprezentowali siedem brygad OT – podlaską, lubelską, podkarpacką, warmińsko-mazurską, mazowiecką, świętokrzyską oraz małopolską.

W zwycięskiej drużynie znalazło się dwoje żołnierzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Starszy szeregowy ratownik Monika Gardyas z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina o udziale w maratonie powiedziała – To był najcięższy bieg, w jakim do tej pory brałam udział. Na 33 kilometrze to była już prawdziwa walka, ale to, że byłam w drużynie, byłam częścią wspaniałego teamu, dało mi siły i motywację do dalszej walki. Nie bez powodu ten bieg nazywany jest królewskim dystansem. Na co dzień st. szer. Gardyas jest nauczycielką wychowania przedszkolnego, gimnastyki i trenerką fitness w lubelskich klubach.

Reklamy

Reprezentacja WOT zajęła pierwsze miejsce na jedenaście zespołów reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych, wyprzedzając reprezentację Sił Powietrznych oraz 12. Dywizji Zmechanizowanej. Zwycięstwo Terytorialsów jest tym bardziej cenne, że był to pierwszy start żołnierzy WOT w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie.

 

tekst i fot.: 2LBOT