Lekkoatleci Unii Hrubieszów po obozie sportowym

W dniach 14–25.07.2017 r. w przymorskiej Ustce sekcja lekkiej atletyki hrubieszowskiej Unii pod kierownictwem trenerów Tomasza Magdziaka i Mirosława Kamienia przebywała na obozie sportowym, podczas którego szlifowano formę do drugiej części sezonu.

Reklamy

 

Cele treningu zostały zrealizowane, co będzie można sprawdzić m.in. podczas ogólnopolskiego mityngu, który odbędzie się 27.08.br. na arenie lekkoatletycznej w Hrubieszowie. Podczas obozu nie tylko trenowano, ale i wykonano sporo wycieczek turystycznych, jak i korzystano z kąpieli morskiej i słonecznej oraz… jodu. Poniżej informacje dla tych, kto chciałby uczestniczyć w treningach lekkoatletycznych.

 

O obozie opowiedzieli…

 

Trener Mirosław Kamień

– Obóz w Ustce został przepracowany dość intensywnie. Oprócz treningów zawodnicy również mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca w Ustce i Słupsku. Najważniejsze cele na drugą część sezonu to zapewne dla Trenera Magdziaka udział Karoliny Gajewskiej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sierpniu w Warszawie a dodatkowo zwłaszcza dla młodzików to we wrześniu makroregion. Optymistycznie patrzymy w przyszłość na starty naszych zawodników. W okresie wakacyjnym treningi przeprowadzane są od poniedziałku do piątku od godziny 11. Zbiórka zawodników zazwyczaj znajduje się na bieżni przy trybunach. Wszystkich chętnych zapraszamy.

 

Trener Tomasz Magdziak

– Obóz w Ustce jak zwykle udany. Młodzież solidnie go przepracowała i myślę, że będą tego efekty. Najbliższe zawody to OOM w Warszawie (4-6.08.), gdzie wystartuje Karolina Gajewska, oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w chodzie na 20km, gdzie zadebiutuje Michał Baranowski. Natomiast reszta zawodników przygotowuje się do startu w Mityngu LOZLA 27 sierpnia w Hrubieszowie. Dodatkowo młodzicy będą walczyć, o jak najlepsze lokaty podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbędą się we Wrześniu. Treningi codziennie od 11.00, stadion HOSiR – zapraszamy


Karolina Gajewska

– Obóz był moim przygotowaniem do biegu na 400 m przez płotki na OOM, gdzie się zakwalifikowałam, więc przetrenowałam go solidnie. Moim celem jest, jak najlepszy występ na OOM.


Michał Baranowski

– Na obóz w Ustce zdecydowałem się pojechać w ostatniej chwili. Przygotowuję się w tej chwili do Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku w chodzie sportowym na 20km, gdzie mam aspiracje na bardzo wysokie miejsce. Obóz przetrenowałem bardzo solidnie – dwa razy dziennie, robiąc dość duży jak na mnie kilometraż – rano od 10 do 16 wieczorem 4-6km. Na treningach bardzo pomagali mi trenerzy Mirosław Kamień i Tomasz Magdziak, którym jestem b. wdzięczny za pomoc. Obecnie przebywam na obozie w Spale, który kończę 3.08 i mam nadzieję, że forma na 26.08 będzie, jak najwyższa!!!


Więcej zdjęć:

MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka

 

 

Opracował – mak

Foto – sekcja la MKS Unia Hrubieszów