Lekkoatleci w tabelach krajowych

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował tabele najlepszych wyników w Polsce w różnych kategoriach wiekowych. Jest to zbiór najlepszego rezultatu danego zawodnika czy zawodniczki w każdej konkurencji biorących udział w oficjalnie zgłoszonych zawodach w PZLA czy OZLA.

Reklamy

W tabelach znajdują się również zawodnicy Unii Hrubieszów – kto chętny może się z ich pozycjami zapoznać.

SENIORZY
Uwaga, kolejno: miejsce lidera lub naszego zawodnika,wynik, nazwisko i imię, klub

5000 m.
1. 13:58.89 SZOST Henryk Oleśniczanka
10. 14:12.54 KERN Artur Unia Hrubieszów

10 000 m.
1. 28:37.44 KACZMAREK Michał Grunwald Poznań
12. 30:25.27 KERN Artur Unia Hrubieszów

chód 10 km.
1. 40:58 KUCIŃSKI Beniamin niest.Katowice
2. 40:58.89 SUDOŁ Grzegorz AZS-AWF Kraków
3. 40:59 AUGUSTYN Rafał AZS-AWF Kraków
4. 41:02 FEDACZYŃSKI Rafał Unia Hrubieszów

chód 20 km.
1. 1:21:58 KUCIŃSKI Beniamin niest.Katowice
2. 1:22:08 AUGUSTYN Rafał AZS-AWF Kraków
3. 1:23:53 SUDOŁ Grzegorz AZS-AWF Kraków
4. 1:24:17 BRZOZOWSKI Artur Znicz Biłgoraj
5. 1:25:49 FEDACZYŃSKI Rafał Unia Hrubieszów

chód 50 km.
1. 3:48:07 FEDACZYŃSKI Rafał Unia Hrubieszów

chód 5 km. kobiet
1. 21:38.27 KORZENIOWSKA Sylwia niestowarz.
24. 26:40.43 ŁATKA Agnieszka Unia Hrubieszów

WYCHOWANKOWIE UNII:

pchnięcie kulą 7,256 kg
1. 20.71 MAJEWSKI Tomasz AZS-AWF Warszawa
38. 15.88 BEŁZ Kamil AZS-AWF B. Podlaska

rzut dyskiem 2 kg
1. 66.61 MAŁACHOWSKI Piotr Śląsk Wrocław
15. 51.93 BEŁZ Kamil AZS-AWF B. Podlaska

400 m. – kobiet
1. 51.74 JESIEŃ Anna AZS-AWF Warszawa
17. 55.54 GRZYB Edyta AZS-AWF Warszawa

chód 5 km
1. 21:38.27 KORZENIOWSKA Sylwia niestowarz.
16. 25:25.91 KOSZAŁKO Joanna Żak Biała Podlaska

MŁODZIEŻOWCY (20 – 22 LATA)

WYCHOWANKOWIE UNII:

100 m
1. 11.46 KLOCEK Ewelina Śląsk Wrocław
21. 12.50 GRZYB Edyta AZS-AWF Warszawa

200 m.
1. 23.26 KLOCEK Ewelina Śląsk Wrocław
20. 25.53 GRZYB Edyta AZS-AWF Warszawa

400 m.
1. 52.96 ŁUKASIK Bożena RLTL Radom
2. 54.95 MŁYNARCZYK Danuta Warszawianka
3. 55.53 FICK Ewelina AKS Chorzów
4. 55.54 GRZYB Edyta AZS-AWF Warszawa

pchnięcie kulą
1. 19.87 GIŻA Jakub Stal Mielec
13. 15.88 BEŁZ Kamil AZS-AWF B. Podlaska

rzut dyskiem
1. 59.55 RATAJCZAK Bartosz AZS Poznań
7. 51.93 BEŁZ Kamil AZS-AWF B. Podlaska

JUNIORKI MŁODSZE (17/16 lat):

400 m.
1. 54.36 KIEŁBASIŃSKA Anna Polonia Warszawa
30. 58.88 TETERYCZ Aneta Unia Hrubieszów

chód 5 km.
1. 22:58.94 MIELCAREK Anna AZS Poznań
2. 24:35.46 STRYCHARZ Joanna Stal Mielec
3. 25:25.91 KOSZAŁKO Joanna Żak B. P.
4. 26:06.24 HAZY Joanna Bud. Częst.
5. 26:22.89 KORZENIOWSKA Katarzyna Olim. Sz.
6. 26:37.60 JASIŃSKA Magdalena Gwda Piła
7. 26:40.43 ŁATKA Agnieszka Unia Hrubieszów

MŁODZICZKI (15/14 lat)

1. 25.16 BRĄGIEL Wioletta Technik Trzcinica
14. 26.52 SZCZĘK Aleksandra Unia Hrubieszów

300 m.
1. 39.74 LINKIEWICZ Małgorzata MKS Wrocław
13. 42.17 SZCZĘK Aleksandra Unia Hrubieszów

100 m. p. pł.
1. 14.70STANEK Katarzyna Resovia Rzeszów
15. 16.15 SZCZĘK Aleksandra Unia Hrubieszów

skok w dal
1. 5.58 GAUDYN Weronika Kusy Kraków
2. 5.55 STASZKIEWICZ Emilia Hańcza Suwałki
3. 5.43 MARKOWSKA Zuzanna Płomień Sosnowiec
4. 5.34 KOWALEWSKA Olga Zawkrze Mława
5. 5.32 DOROSZCZUK Magda Unia Hrubieszów

opracował – mak

Na zdjęciu – Rafał Fedaczyński lider krajowych tabel w chodzie na dystansie 50 km.