24 kwietnia 2024

Lekkoatletki Staszica wicemistrzyniami województwa!

31 Maja 2017 w Zamościu odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego – Liga LA, w którym lekkoatletki hrubieszowskiego gimnazjum Staszica wywalczyły II miejsce i zdobyły srebrne medale. Gratulujemy!

Uroczyste otwarcie zawodów nastąpiło o godz. 10.00.

W pierwszej konkurencji – w biegu na 100 m ZS nr 2 w Hrubieszowie reprezentowały: Karina Krotkiewicz, Julia Kamień i Aleksandra Richter.

W tym samym czasie odbywał się skok w dal, w którym wzięły udział uczennice: Julia Szelezin, Wiktoria Malinowska oraz Julita Świeca.

Kolejną konkurencją był bieg na 300 m. W tej konkurencji udział wzięły: Wiktoria Kamień, Karolina Gajewska i Aleksandra Tomicka.

W pchnięciu kulą Iga Patyjewicz, Marzena Semaj i Agata Gnieciak znakomicie powalczyły o punkty dla drużyny.

Natomiast w biegu na 600 m uczestniczyły także trzy reprezentantki: Magdalena Stepaniuk, Wiktoria Skoczylas i Angelika Łazorczyk.

Ostatnią konkurencją była sztafeta 4x100m, w skład której wchodziły następujące uczennice: Karina Krotkiewicz, Julia Kamień, Wiktoria Kamień, Karolina Gajewska. Bieg sztafetowy zakończył odbywające się zawody.

W skład naszej drużyny wchodziły dwie zawodniczki rezerwowe, które brały udział w poszczególnych etapach zawodów. Były to Katarzyna Wrona oraz Julia Naja.

W rezultacie po zsumowaniu punktów wszystkich uczestniczek lekkoatletki gimnazjum hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 2 zajęły II miejsce, poprawiając swój wynik z zawodów rejonowych, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów w sporcie i nie tylko.