Lekkoatletki Unii Hrubieszów na Halowych Mistrzostwach Polski – ZDJĘCIA

W dniach 12 – 14 lutego 2021 r. w Toruniu, odbyły się będą Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18 w Lekkiej Atletyce, w których wystartowały 4 zawodniczki Unii Hrubieszów.

Reklamy

W pierwszym dniu mistrzostw, w chłodzie na 3000m wystartowała Karolina Tarnowska, która czasem 16:34,50 pobiła rekord życiowy i zajęła znakomite 3 miejsce.

W drugim dniu, w serii przedpołudniowej, jako pierwsza z naszych zawodniczek zaprezentowała się Sandra Bęsiuk, która w biegu na 1000m uzyskała rekord życiowy 3:18,57, który dał jej 21 miejsce.

Reklamy

W serii popołudniowej Julia Kamień w biegu na 60m z czasem 8.30 zajęła 23 miejsce. W biegu na 1500m Olga Śmietanka zajęła 13 miejsce z rekordem życiowym 5:03,28.

– Udział dziewcząt w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu należy uznać za bardzo udany – skomentował Trener Mirosław Kamień. – Brązowy medal Karoliny i ustanowione życiówki są tego dowodem. Mimo trudnych warunków atmosferycznych i w zasadzie bardzo słabych możliwości normalnego trenowania w końcowym okresie przygotowań, udało się nam udanie zaprezentować podczas mistrzostw. Srebro było spełnieniem obecnych marzeń. Biegi średnie w wykonaniu Sandry i Olgi były bardzo dobre w ich wykonaniu – walczyły zgodnie z planowanymi założeniami i z wielkim duchem walki. W biegach sprinterskich starter mocno przedłużał wystrzał, co wielokrotnie podczas zawodów powodowało dyskwalifikacje zawodników, w tym wielu faworytów. Niestety, strach przed falstartem trochę zablokował Julię, której start był trochę asekuracyjny i niestety nie udało się zrobić życiówki. Teraz czeka nas powrót do ciężkich treningów, aby w sezonie letnim móc się ponownie bardzo dobrze zaprezentować na zawodach mistrzowskich – dodaje trener Kamień.

Wszystkim naszym zawodniczkom gratulujemy – medalu, życiówek i walki.

(info i fot. MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka)


Zobacz też:

Brązowy medal Karoliny Tarnowskiej w Halowych Mistrzostwach Polski! – ZDJĘCIA

Brązowy medal Karoliny Tarnowskiej w Halowych Mistrzostwach Polski! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze