Lekkoatletyczne Klasy Sportowe – Hrubieszów 2015

Uczestnicy zawodów lekkoatletycznych z powiatu hrubieszowskiego i reprezentujący MKS Unia w sezonie 2015 uzyskali sporo wyników na poziomie norm ustalonych przez PZLA klas sportowych, ale duża grupka trenuje inne dyscypliny sportowe lub tylko na rzecz potrzeb szkoły. Minimum klasa II m.in. upoważnia do pobierania stypendium sportowego fundowanego przez hrubieszowskie Starostwo, ale należy spełniać wszystkie wymogi regulaminowe, dlatego najlepszy od lat Artur Kern tego stypendium nie pobiera, bo… Liczę na to, że z grona trenujących młodych lekkoatletów w roku 2016, kilkoro z nich osiągnie wyniki na poziomie II klasy, czego im serdecznie życzę!

Reklamy

 

Wyniki osiągnięte na poziomie poszczególnych klas sportowych przez lekkoatletów z powiatu hrubieszowskiego

Sezon letni 2015

 

Klasy sportowe w LA:

 

Międzynarodowa

Brak

 

Mistrzowska

Brak

 

I Klasa – razem 1

3000 m – 8:13,13 Kern Artur 1980 Unia Hrubieszów 6.06. Gdańsk


II Klasa

Brak

 

III Klasa – bez ograniczeń wiekowych – 2 klasy

Kula 4 kg – 10.51 Zając Dominika 1997 ZS 3 Hrubieszów 2.10. Zamość

100 m – 11,65 Stepaniuk Marcin 1997 ZS 2 LO Hrubieszów 2.10. Zamość


IV Klasa – do lat 19 – 23 klasy

100 m – 13,5* Krotkiewicz Karina 2001 ZS 2 G. w Hrubieszowie 30.08. Zamość

800 m – 2:29,22 Wołyniec Oliwia 1999 ZS 2 G. Hrubieszów 6.06. Krasnystaw

Wzwyż – 1.45 Niemczyk Karolina 1999 ZSM 3 G. Hrubieszów 30.04. Hrubieszów

Kula 4 kg – 9.26 Śmiszek Daria 1999 ZS 2 LO Hrubieszów 2.10. Zamość

100 m – 11,80 Pakuła Patryk 1999 ZSM 1 G. Hrubieszów 6.05. Zamość

100 m – 11,80 Gontarz Paweł 1997 ZS 3 Hrubieszów 2.10. Zamość

100 m – 11,86 Laszuk Sebastian 1997 ZS 3 Hrubieszów 2.10. Zamość

100 m – 11,86 Jóźwiak Damian 1998 ZS 2 LO Hrubieszów 2.10. Zamość

100 m – 12,10 Esing Ernest 1997 ZS 2 LO Hrubieszów 2.10. Zamość

300 m – 39,08 Załuski Szymon 2000 ZS G. Horodło 20.06. Biała Podlaska

100 m – 12,20 Hossin Dominik 2000   ZS 2 G. Hrubieszów 6.05. Zamość

100 m – 11,77* Garbacz Krzysztof 1996 ZS 1 Hrubieszów 23.09. Hrubieszów

100 m – 11,88* Malesa Arkadiusz 1997 ZS 1 Hrubieszów 23.09. Hrubieszów

400 m – 54,50 Pawelec Albert 1998 ZS 3 Hrubieszów 2.10. Zamość

800 m – 2:04,41* Łoza Dawid 1998 ZS 3 Hrubieszów 5.09. Hrubieszów

800 m – 2:05,41 Soniak Piotr 1998 ZS 3 Hrubieszów 13.06. Stalowa Wola

3000 m – 9:22,66 Romaszko Albert 1998 ZS 4 Hrubieszów 20.06. Biała Podlaska

W dal – 5.95 Skoczylas Dominik 1998 ZS 2 LO Hrubieszów 23.09. Hrubieszów

W dal – 5.94 Hossinn Damian 1998 ZS 2 LO Hrubieszów 23.09. Hrubieszów

Wzwyż – 1.75 Zalewski Jakub 2000 ZSM 3 G. Hrubieszów 30.04. Hrubieszów

Kula 6 kg – 11.64 Gnieciak Maciej 1997 ZS 2 LO Hrubieszów 2.10. Zamość

Kula 6 kg – 11.04 Baran Jakub 1997 ZS 3 Hrubieszów 2.10. Zamość

Kula 5 kg 13.30 Bielecki Marcin 1999 ZS 3 Hrubieszów 23.09. Hrubieszów


V Klasa – Młodziczki do lat 15 – 12 klas

100 m – 14,49 Kołtun Paulina 2001 Unia/G. Tyszowce 6.06. Krasnystaw

100 m – 14,50 Mazur Barbara 2000 SZS G. Mircze 6.05. Zamość

300 m – 48,01* Śmietanka Olga 2003 ZSM 3 SP Hrubieszów 31.07. Hrubieszów

1000 m – 3:29,85 Skorupa Łucja 2000 ZSM 1 G. Hrubieszów 12.09. Białystok

100 m p.pł. – 18,23 Gajewska Karolina 2001 ZS 2 G. Hrubieszów 12.09. Białystok

Kula 3 kg – 8,81 Bogucka Julia 2001 ZS G. 2 w Hrubieszów 30.04. Hrubieszów

300 m – 42,33 Jeżyna Mateusz 2000 ZS G. Horodło 6.05. Zamość

300 m – 42,10* Krawczuk Kacper 2000 ZSM 1 G. Hrubieszów 9.10. Hrubieszów

600 m – 1:38,81 Kościołko Kamil 2001 G. Tyszowce/Unia 12.09. Białystok

1000 m – 2:57,81* Misiaszek Kacper 2000 ZSM 1 G. Hrubieszów 9.10. Hrubieszów

Kula 5 kg – 10.95 Klimowicz Michał 2000 ZSM 2 G. Hrubieszów 13.06. Stalowa Wola

Kula 5 kg – 10.80 Panasiewicz Rafał 2000 ZSM 2 G. Hrubieszów 4.05. Hrubieszów

 

* – pomiar ręczny


Uwaga!

Jednocześnie informuję, że zgodnie z przepisami większość tych klas sportowych nie będzie oficjalnie sklasyfikowana przez LOZLA, ponieważ wiele zawodów, w tym SZS na różnych szczeblach, na których je uzyskano nie spełniały wymaganych wymogów, np. zawody nie były zgłoszone do kalendarza PZLA czy OZLA, brak elektronicznego pomiaru czasu, brak pomiaru siły wiatru, niepełna lub nieposiadająca właściwych kwalifikacji obsada sędziowska, brak pomiaru sprzętu do rzutów przed zawodami, brak sektorów rzutów, brak sprawdzenia ilości piasku w skoczni, itd. Szkoda.

 

 

Na podstawie komunikatów z zawodów

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)