Lekkoatletyczne klasy sportowe w sezonie 2011

Członkowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki opracowali i zatwierdzili normy w celu uzyskiwania tzw. Klas sportowych. Według nich lekkoatleci z powiatu hrubieszowskiego w sezonie 2011 zdobyli ich 27, w tym najwyższe: Artur Kern (I klasa), Albin Zacharczuk i Paweł Szostak (II klasy).

Reklamy

Na zdjęciu – Artur Kern, posiadacz najwyższej klasy sportowej z Unii Hrubieszów w sezonie 2011.

Lekkoatletyczne klasy sportowe zdobyte przez osoby z powiatu hrubieszowskiego

Klasa I

Maraton – 2:17:15 Kern Artur 80 Unia 16 10 Poznań

Razem 1 klasa

***

Klasa II

800 m – 1:56,10 Zacharczuk Albin 93 Unia/ZS 3 Hrubieszów 24 06 Toruń

3000 m – 8:25,40 Szostak Paweł 93 Unia/ZS 3 Hrubieszów 24 06 Toruń

Razem 2 klasy

***

Klasa III

200 m – 23,10 Krakowiak Łukasz 89 Unia 5 06 Biała Podlaska

Kula 6 kg – 13.00 Nowosad Maciej 93 ZS 3 Hrubieszów 27 09 Hrubieszów

Razem 2 klasy

***

Klasa IV – do lat 19

100 m – 13,31 Stecko Dominika 95 G. 3 Hrubieszów 1 06 Zamość

100 m – 11.94 Sobczuk Konrad 95 G. Mircze 1 06 Zamość

100 m – 12,05 Łopocki Michał 96 G. 1 Hrubieszów 1 06 Zamość

100 m – 12,20 Poterucha Aleksander 92 ZS 4 Hrubieszów 18 05 Zamość

400 m – 53,29 Sitarz Kamil 93 ZS 3 Hrubieszów 5 10 Zamość

W dal – 5.95 Wyżyn Daniel 94 ZS 3 Hrubieszów 5 10 Zamość

Wzwyż – 1.80 Kapkin Jarosław 94 ZS 4 Hrubieszów 18 05 Zamość

Kula 6 kg – 11.65 Skorupski Damian 93 ZS 2 Hrubieszów 5 10 Zamość

Kula 5 kg – 12.81 Gajewski Wojciech 94 ZS 3 Hrubieszów 5 10 Zamość

Razem 9 klas

***

Klasa V – do lat 15

300 m – 46,97 Paluch Alicja 96 G. Mircze 1 06 Zamość

300 m – 47,53 Barczuk Patrycja 97 G. Horodło G. Horodło 1 06 Zamość

300 m – 48,20 Hołdaś Aleksandra 97 G. 3 Hrubieszów 20 05 Zamość

600 m – 1:46,96 Zebzda Monika 96 G. Horodło 8 06 Zamość

1000 m – 3:26,71 Soja Wiktoria 97 G. 3 Hrubieszów 8 06 Zamość

1000 m – 3:30,21 Załuska Urszula 95 G. Horodło 1 06 Zamość

W dal – 4.50 Kmiecik Magda 96 G. ZS 2 Hrubieszów 1 06 Zamość

Wzwyż – 1.40 Kuczyńska Zuzanna 97 G. 3 Hrubieszów 1 06 Zamość

Kula 3 kg – 9.55 Szostakiewicz Dorota 96 G. Werbkowice 23 05 Hr

Kula 3 kg – 9.42 Luchowska Patrycja 97 G. Werbkowice 6 05 Hr

100 m – 12,30 Szelepajło Kamil 96 G. Mircze 1 06 Zamość

2000 m – 6:28,94 Sławiński Kamil 96 G. Horodło 8 06 Zamość

Kula 5 kg – 10.64 Pietras Krzysztof 96 G. Werbkowice 23 05 Hr

Razem 13 klas

***

Łącznie 27 klas sportowych

***

Normy klasyfikacyjne

UWAGI:

– w chodzie sportowym na 5 000m kobiet i 10 000m mężczyzn klasy sportowe MM, M i I można zdobywać jedynie na bieżni,

– podane normy mogą być zdobywane jedynie na zawodach na stadionie otwartym.

– podane poniżej normy uzyskane na obiektach halowych mogą stanowić podstawę do nadania odpowiedniej klasy sportowej, jeżeli zostały osiągnięte podczas HMP, HME lub HMŚ (warunkiem uznania uzyskanej normy na innych zawodach w kraju zgłoszonych do kalendarza PZLA jest posiadanie przez obiekt dokumentacji geodezyjnej, zweryfikowanej przez PZLA)

– nie będą uznawane klasy I lub wyższe uzyskane we wspólnych biegach kobiet i mężczyzn

– warunkiem uznania klas sportowych w konkurencjach technicznych, rozegranych wspólnie dla kobiet i mężczyzn, jest udział w konkursie minimum 2 kobiet i 2 mężczyzn.

***

KOBIETY:

Konkurencja MM M I II III IV* V**

100m 11.40 11.85 12.15 12.75 13.20 13.80 14.50

200m 23.20 24.00 24.90 26.25 27.30 28.50 30.25

300m młodziczki 43.00 45.00 46.50 48.50

400m 52.35 54.50 56.50 59.00 62.00 64.50 67.00

600m młodziczki 1:39.00 1.43.00 1.46.00 1.50.00

800m 2:01.30 2:04.00 2:10.50 2.17.50 2.25.00 2.32.00 2:36.00

1000m młodziczki 3:02.50 3.12.50 3.22.50 3:32.50

1500m 4:08.00 4:18.00 4:32.00 4:44.00 4:57.50 5:10.00 5.30.00

3000m 9:55.00 10:25.00 11:05.00 11:40.00

5000m 15:24.00 16:05.00 17:15.00 18:15.00 19:30.00

10000m 32:20.00 33:40.00 37:45.00 40:00.00 44:00.00

Półmaraton 1:12:30 1:15:30 1:24:00 1:28:30 1:31:00

Maraton 2:35:00 2:40:00 2:57:00 3:10:00 3:35:00

100 km 8:10:00 8:25:00 8:50:00 9:10:00 9:30:00

24 h 210km 195km 180km 165km 150km

chód 3km młodziczki 16:00 17:30 19:00 20:30

chód 5000m juniorki 24:45.00-b 27:00.00-b 31:00.00-b 33:30

chód 10km 45:00 47:30 52:00 53:30 57:00

chód 20km 1:38:00 1:41:00 1:45:00 1:51:00 1:55:00

100m pł 13.20 13.60 14.50 15.75 16.90 17.75

100m pł jun. młodsze (76,2) 14.50 15.75 16.90 17.75 18.50

100m pł młodziczki (76,2/8,20) 15.50 16.75 17,40 18.50

300m pł młodziczki 47.00 49.50 52.00 55.00

400m pł 56.50 59.50 62.50 66.00 69.00 73.00

1500 prz 4:55.00 5:15.00 5:40.00 6:20.00

2000 prz 7:00.00 7:30.00 8:10.00

3000 prz 9:50.00 10:15.00 11:20.00 11:50.00 12.40.00

Wzwyż 1.91 1.82 1.70 1.62 1.55 1.45 1.40

Tyczka 4.30 3.80 3.30 3.00 2.70 2.40 2.00

w dal 6.60 6.20 5.80 5.40 5.10 4.80 4.50

Trójskok 13.85 13.20 12.00 11.50 10.75 10.20 9.70

Kula 17.20 16.00 12.50 11.75 10.00 9.00 8.00

kula (3.00) młodziczki 12.30 10.50 9.70 9.00

dysk (0.75) młodziczki 38.00 33.00 28.00 24.00

Dysk 59.00 55.00 43.00 37.00 32.00 27.00 23.00

młot (4.00) 67.00 59.50 48.00 43.00 37.00 32.00 25.00

młot (3.00) młodziczki 43.00 36.00 32.00 25.00

Oszczep 56.00 51.50 44.00 39.50 34.50 30.00 26.50

5-bój młodziczki 2950 2500 2250 2050

7-bój 5.800e 5.200e 4.500e 4.200 3.600 3.000

7-bój (j.mł.) jun. młodsze 4.400e 4.100 3.500 3.100 2.900

/* – do 19 lat, /** – do 15 lat

***

MĘŻCZYŹNI:

Konkurencja MM M I II III IV* V**

100m 10.25 10.65 10.90 11.30 11.75 12.20 12.75

200m 20.75 21.45 21.90 22.80 23.60 24.40 25.60

300m młodzicy 37.50 39.00 40.50 42.50

400m 45.95 47.20 48.50 50.50 52.75 54.75 57.00

600m młodzicy 1:28.00 1:32.00 1:35.00 1:40.00

800m 1:47.00 1:48.50 1:51.80 1:57.00 2:02.00 2:07.50 2:12.00

1000m młodzicy 2:38.00 2:43.00 2:50.00 3:00.00

1500m 3:39.00 3:42.00 3:49.00 4:02.00 4:12.00 4:22.00 4:35.00

2000m młodzicy 6:00.00 6:10.00 6:20.00 6:40.00

3000m 8:18.00 8:45.00 9:15.00 10:10.00

5000m 13:28.00 13:50.00 14:25.00 15:15.00 16:20.00 17:30.00

10000m 28:10.00 28:55.00 30:25.00 33:00.00 34:30.00 36:30.00

Półmaraton 1:02:30 1:04:30 1:07:50 1:11:00 1:17:00

Maraton 2:13:00 2:16:00 2:23:00 2:34:00 2:50:00

100km 6:50:00 7:05:00 8:00:00 8:30:00 9:00:00

24 h 235km 215km 205km 185km 170km

110m pł 13.70 14.10 15.00 15.75 16.70 17.50

110m pł juniorzy (99 cm) 14.50 15.70 16.50 17.50

110m pł juniorzy mł. (91,4 cm) 14.15 15.00 15.75 16.50

110m pł młodzicy (91,4 cm) 15.75 17.00 17.75 18.50

300m pł młodzicy 41.50 43.00 44.50 46.50

400m pł 49.50 51.50 54.50 56.50 59.00 62.00

400m pł juniorzy mł. (84 cm) 53.50 56.00 58.50 61.00 63.50

2000 prz juniorzy 6:00.00 6:10.00 6:27.50 6:50.00 7:20.00

3000 prz 8:30.00 8:40.00 9:05.00 9:35.00 10:15.00 10:50.00

chód 5000m młodzicy 25:50 27:30 29:45 32:30

chód 10000m 45:00.00(b) 48:00.00(b) 51:30.00(b) 57:00.00(b)

chód 20km 1:24:30 1:28:00 1:35:00 1:40:00 1:50:00 2:00:00

chód 50km 4:07:00 4:15:00 4:33:00 4:47:00 5:10:00

Wzwyż 2.27 2.22 2.08 1.95 1.82 1.75 1.65

Tyczka 5.55 5.20 4.50 4.00 3.60 3.20 2.80

w dal 8.00 7.80 7.25 6.80 6.30 5.90 5.60

Trójskok 16.80 16.20 14.80 14.40 13.20 12.60 12.00

Kula 19.50 17.70 14.50 13.25 12.00 10.00

kula (6.00) juniorzy 16.00 14.00 13.00 11.00

kula (5.00) juniorzy mł, młodzicy 17.50 15.00 13.50 12.50 10.50

Dysk 62.00 57.00 46.00 40.00 35.00 30.00

dysk (1.75) juniorzy 50.00 44.00 38.00 32.00

dysk (1.50) juniorzy mł. 53.00 45.00 39.00 35.00 30.00

dysk (1.00) młodzicy 46.00 41.00 35.50 31.00

Młot 74.00 69.00 54.00 45.00 38.00 30.00

młot (6.00) juniorzy 60.00 51.00 43.00 33.00

młot (5.00) juniorzy mł, młodzicy 68.00 58.00 50.00 40.00 30.00

Oszczep 77.80 74.00 62.00 55.00 47.00 39.00

oszczep (700) juniorzy mł. 65.00 57.00 50.00 45.00

oszczep (600) młodzicy 57.00 48.00 42.00 37.00

10-bój 7.700e 7.000e 6.300e 5.900 5.000 4.200

10-bój (jun) juniorzy 6500 6000 5100 4400

8-bój (j.mł.) juniorzy mł. 5200 4900 4500 4000

8-bój młodzicy 4750 4200 3700 3200

/* – do 19 lat, /** – do 15 lat

***

Przypominam, że Starostwo Powiatowe funduje comiesięczne stypendia sportowe dla osób, które uzyskały klasy II lub wyższe, są one jednak uwarunkowane, m.in. należy się uczyć i być w wieku do 25 lat.

***

Opracował –

Marek A. Kitliński (mak)