Lekkoatletyczne starty 3.06.2006 r.

Aż w trzech miastach, w Białymstoku, Lublinie i w Zamościu wystartowali lekkoatleci hrubieszowskiej Unii w sobotę 3 czerwca 2006 r., zaliczając jak to w sportach indywidualnych bywa lepsze i gorsze występy.

Reklamy

W Lublinie odbył się XIV Międzynarodowy Bieg Uliczny na trasie 12,5 km. ze Świdnika do Lublina, upamiętniający zryw „Solidarności” do wolności.
Wśród 64 mężczyzn na wysokiej 3 pozycji przybiegł zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Jabłoński ulegając S. Okseniukowi z Ukrainy oraz boso biegającemu zawodnikowi z Nałęczowa Stanisławowi Marcowi. Jabłoński okazał się najlepszy do lat 25-ciu, natomiast jego młodszy kolega Mateusz Markiewicz, był w tej kategorii 2-gi.
Doskonale w biegu VIP na dystansie 2500 m. (od Ratusza na stadion Startu Lublin) spisał się działacz hrubieszowskiej Solidarności p. Robert Łukasiewicz, który ten bieg wygrał z dużą przewagą pokonując 14 rywali.
W biegach młodzieżowych, też na dystansie 2500 m. w grupie szkół ponadgimnazjalnych 4 miejsce wywalczyła Ilona Steciuk z LO w Horodle, natomiast Tomek Wroński z Gimn. w Horodle wśród gimnazjalistów wywalczył 7 pozycję. Warto podkreślić wysoką frekwencję dzieci i młodzieży w dniu wolnym od zajęć szkolnych, wystartowało ich ok. 3500 i na tak długiej trasie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom ukończenia biegu oraz koszulkę z logo imprezy.

Na stadionie tartanowym w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Regionu Lubelsko – Podlaskiego Juniorów Młodszych (ur. 1989/1990) w Lekkiej Atletyce. W zawodach najlepiej spisała się Joanna Koszałko, która zajęła 1 miejsce w chodzie na 5000 m. ustanawiając rekord życiowy, wysokie miejsca zajęli Łukasz Krakowiak na 1500 m. (rek. życ.), Bartek Soja (400 pł.) i Łukasz Butkiewicz (100 m.). Uczestniczący w biegu na 400 m. p.pł. poza konkursem Adam Kamieniarz ustanowił nowy rekord życiowy wynikiem 57,93 sek., pk. również wystąpiły: w chodzie na 5000 m. młodziczka Agnieszka Łatka, ustanowiając rek. życiowy i Ewa Brzozowska w biegu na 400 m., która uzyskała najlepszy swój wynik w tym sezonie.

W Zamościu odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży (ur. 1991/92). W zawodach wzięli udział lekkoatleci hrubieszowskiej Unii zdobywając 2 brązowe medale w rzucie oszczepem, wśród chłopców Krystian Fedorowicz z Gimn. nr 2 w Hrubieszowie a u dziewcząt Anna Kiryczuk z Gimn. w Horodle, wysokie miejsca i dobre wyniki jeszcze uzyskali: Mateusz Grabowski na 1000 m., Gruszczyńska Justyna i Maciej Bogucki oboje na 300 m., Mirella Szymańska w kuli (wszyscy Gim. w Horodle) oraz Aleksandra Szczęk 100 m. i Aleksandra Kasprowicz w skoku w dal (obie z G. 3 Hrubieszów). W zawodach brały udział reprezentacje z Białorusi, Holandii, Ukrainy, Słowacji, Litwy i Rosji. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki z logo zawodów.

Na zdjęciach:
1. Butkiewicz Łukasz
2. Jabłoński Artur
3. Koszałko Janna pierwsza od lewej i R. Korzeniowski
4. LA wyjazd na zawody
5. Steciuk Ilona
6. Wroński Tomasz

Tekst opracował mak

zobacz zdjęcia >>