Lekkoatletyka międzyszkolna

W rywalizacji sportowej w ramach Szkolnego Związku Sportowego, aby awansować do zawodów wojewódzkich należy pokonać rywali na różnym poziomie, zaczynając od zawodów miejskich lub gminnych, powiatowych i rejonowych.

Reklamy

br />W rejonie walczą drużyny szkolne z powiatów: Krasnystaw, Tomaszów, Hrubieszów, Zamość – miasto, Zamojskie.

Wojewódzki Finał Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej

W Zamościu odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej. Jedyny zespół, który awansował po zawodach Rejonowych z Hrubieszowa, dziewczęta z Gimnazjum nr 2 zajęły 9 miejsce zdobywając 1054 pkt. pod okiem nauczycielki wf p. Krystyna Rozkal, w składzie:

100m Lenard Paulina 14,12
Tarnogórska Paula 14,58
Kołodziej Angelika 14,30
300m Łatka Anna 48,26
Niedobit Paula 49,52
Turek Natalia 50,21
600m Hojda Maja1,48,05
Naja Iwona 2,02,53
W dal Doroszczuk Magd 4,73
Walicka Estera 4,06
Matuszak Kamila 4,15
Kula Korniak Justyna 8,11
Brzozowska Barbara 7,53
Boniewska Aldona 7,52
4x100m Gim.2 Hrubieszow 55,32

Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych

Tydzień później również w Zamościu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych.

Najlepsze wyniki i miejsca uczniów z hrubieszowskich szkół: 1. Szczęk Aleksandra G. 3 Hr. 100 m. 12,94, 1. Doroszczuk Magda G. 2 Hr. w dal 4.90 m., 4. Banaszek Paulina G. ZS 2 Hr. wzwyż 1.45, 5. Hojda Majka G. 2 Hr. 600 m. 1:44,33, 6. Telicki Maciej G. 1 Hr. wzwyż 1.65, 7. Koc Paulina G. 3 Hr. wzwyż 1.45, 7. Kania Justyna Gim. Mircze kula 9,53, 8. Bojarczuk Adam G. 2 Hr. wzwyż 1.65

Najlepsze w Historii Powiatu Hrubieszowskiego:
100 M. – Pomiar łączny (razem PE+PR)
Brzozowska Dorota 12,17 1988
Dąbrowska Sylwia 12,21 2004
Szczepańska Anna 12,24* 1977
GrzybEdyta 12,39 02
Marchewka Danuta 12,54* 1976
Pyc Edyta 12,56 91
Piekarska Anna 12,62 93
Muzyczuk Małgorzata 12,74* 1980
Kotko Jolanta 12,74* 1980
Lebiedowicz Dominika 12,76 01

Paczała Justyna 12,76 97
Zawadzka Danuta 12,80 75
Teterycz Aneta 12,83 2007
Pańczyk Jolanta 12,84* 1975
Horoszko Elżbieta 12,84* 1979
Paczała Ewa 12,90 00
Czuwara Małgorzata 12,94* 1975
Raczyńska Małgorzata 12,94* 1975
Kuniczuk Małgorzata 12,94* 1990
Szczęk Aleksandra 12,94 2007

Lewenda Monika 12,99* 1998
Zdybel Grażyna 13,04* 1976
Korzeniowska Joanna 13,04* 1979
Siemko Dorota 13,04* 1980
Cygan Barbara 13,04* 1981
Giergiel Agnieszka 13,04* 1982
Doroszczuk Magda 13,06 2007
Brzozowska Ewa 13,08 2006

Uwaga – * Zgodnie z przepisami do czasu ręcznego dodano 0,24 sekundy

SKOK WZWYŻ

KamieniarzDanuta 1.67 1980
Kowalczuk Dorota 1.61h 80
Zawadzka –Danuta 1.60 73
Puźniak Wioletta 1.58 96
Pukaluk Aneta 1.56 2003
Pańczyk Jolanta 1.55 77
Górnik Joanna 1.52h 83
Siwak Zofia 1.50 75
Tarcz Irena 1.50 79
Sawicz Izabela 1.50 83

Cieśla Joanna 1.50 84
Kuriata Ewelina 1.50 h 2004
Moskwa Ewelina 1.50 2006
Karczmarczuk Lilla 1.49h 78
Michalina Bogumiła 1.48 80
Czuwara Małgorzata 1.47h 77
Mil Beata 1.46h 81
Socha Małgorzata 1.45 78
Giergiel Agnieszka 1.45h 83
Szczęk Barbara 1.45 85

Bobrowicz Marlena 1.45 89
Banaszek Paulina 1.45 2007
Koc Paulina 1.45 2007
Marchewka Danuta 1.44h 77
Szczepańska Małgorzata 1.44 1980

Opracował – mak

Na zdjęciu – Na najwyższym podium Doroszczuk Magda Mistrzyni Województwa w skoku w dal.