Leszek Kryszczuk mistrzem i wicemistrzem Europy! [ZDJĘCIA]

Leszek Kryszczuk – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie zdobył tytuł drużynowego mistrza i wicemistrza Europy, podczas rozgrywanego w Macedonii Północnej europejskiego czempionatu modeli swobodnie latających.

Reklamy

W dniach 16-20 sierpnia 2022 roku, w miejscowości Prilep w Macedonii Północnej, zostały rozegrane Mistrzostwa Europy modeli swobodnie latających.

Reprezentacja Polski składała się z 9 zawodników. Wśród  nich znalazł się instruktor Leszek Kryszczuk, który wystartował w klasie modeli F1B. Reprezentacja Polski startowała w trzech klasach, tj. F1A (szybowce), F1B modele z napędem gumowym, F1C modele z napędem spalinowym. We wszystkich kategoriach brało udział ponad 200 zawodników.

Reklamy

­

W  klasie modeli F1B wystartowało 70 zawodników reprezentujących 24 państwa. Instruktor Leszek Kryszczuk wraz z zawodnikami: Stanisławem Skibickim z Suwałk oraz Adamem Krawcem z Gliwic zajęli 1 miejsce i tym samym zdobyli tytuł Mistrzów Europy. Na 2 miejscu uplasowała się reprezentacja Ukrainy, a na trzecim – reprezentacja Niemiec.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy, gdzie pod uwagę brane są wszystkie trzy klasy, reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce. Wygrała reprezentacja Izraela. Na ostatnim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec.  

– Mistrzostwa Europy były doskonałą okazją do nawiązania relacji i współpracy zarówno pomiędzy zawodnikami reprezentującymi 26 państw, jak i pomiędzy organizatorami – informuje Leszek Kryszczuk. – Zawody rangi międzynarodowej, to też okazja do integracji środowiska sportowego oraz wymiany doświadczeń, nie tylko w zakresie modelarstwa lotniczego. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie Pani Marcie Majewskiej – burmistrz Hrubieszowa, która objęła to wielkie wydarzenie honorowym patronatem. Partnerem wydarzenia jest również Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. UKS Jedynka


Zobacz też:

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →