Licealiada SZS: Podwójna korona w halowej piłce nożnej dla Kościuszki

W dniu 22 lutego na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie rozegrane zostały zawody Licealiady Szkolnego Związku Sportowego (SZS) w halowej piłce nożnej dziewcząt i halowej piłce nożnej chłopców.

Wśród dziewcząt wystartowały dwie drużyny. Dziewczęta ZS nr 3 wygrały 5:1 z ZS nr 1.

Rozgrywki chłopców toczyły się według systemu „każdy z każdym”. Mecze były bardzo zacięte, chociaż może nie końca odzwierciedlają tego wyniki tych spotkań.

W meczu pierwszym Kościuszko pokonał Staszica 5:1. W drugim meczu pomiędzy Staszicem a ZS nr 1 prowadzenie zmieniało sie kilkakrotnie, ostatecznie zwycięską bramkę dla Mechanicznej strzelono tuż przed końcem meczu. Zwycięstwo 5:4 dla ZS nr 1 zmuszało ten zespół do wygrania ostatniego meczu z ZS nr 3. Jednak Kościuszko obiął prowadzenie 2:0 na początku meczu. Do przerwy „Mechanicy” zdołali uzyskać remis. Druga połowa to piłkarskie szachy, jednak wynik nie uległ zmianie – padł remis 2:2.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom.

W zawodach rejonowych powiat nasz reprezentowany będzie przez ZS nr 3 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

Zawody rejonowe chłopców rozegrane zostaną w dniu 15 marca w ZS nr 3 w Hrubieszowie.