Ligi Lekkoatletyczne

Dnia 31 maja 2008 r. w Białej Podlaskiej został rozegrany I rzut, I Ligi Lekkoatletycznej, w której uczestniczyli byli zawodnicy Unii Hrubieszów. Niestety, w związku z brakiem większej ilości klasowych zawodników zawodnicy Unii nie brali udziału w żadnej lidze, nawet rozegranej tydzień wcześniej lidze juniorów.

Reklamy

W polskiej lidze nie liczą się miejsca, tylko jak najlepsze wyniki, które przeliczane są na punkty według tabel, specjalnie przygotowanych na tę okazję.

W pchnięciu kulą Kamil Bełz reprezentując AZS AWF Białą Podlaską uzyskał dla drużyny 134 punktów, posyłając kulę na odległość 16.75 m.

Wreszcie w I lidze zadebiutował Rafał Fedaczyński, od niedawna reprezentujący AZS AWF Katowice, w chodzie sportowym na dystansie 5000 m wynikiem 20:22,74 min zdobył 123 punkty.

Najwartościowszy wynik – 156 pkt. dla drużyny uzyskała Edyta Grzyb od kilku lat reprezentująca AZS AWF Warszawę, ale razem z koleżankami, ponieważ biegała w sztafecie 4 x 400 m uzyskując najlepszy wynik w tej konkurenci 3:41,11 min. Te koleżanki to nie byle kto, bo: Anna Jesień, Monika Bejnar i Gabriela Blicharska. Niestety na dystansie 200 m. biegała poza konkursem, osiągając metę w 25,31 sek. Ale, drużyna Edyty to wielokrotny klubowy Mistrz Polski, więc indywidualnie do drużyny nie jest łatwo załapać się.

Na dystansie 5000 m, też w chodzie, ale poza konkursem rekord życiowy wynikiem 24:02,44 min. ustanowiła Joanna Koszałko reprezentująca obecnie MKS „Żak” Biała Podlaska.

Drugi rzut ligi zostanie rozegrany 6 września w Zamościu, dodaje się punkty z dwóch rund i wówczas okaże się jaka jest kolejność klubów.

Po I rundzie, wśród występujących w I lidze 16 drużyn: prowadzi klub Edyty Grzyb, czyli AZS AWF Warszawa 3498 pkt., 2. AZS AWF Kraków 3326 pkt ( niestety tym razem do składu nie załapała się Ewa Brzozowska), 3. AZS AWF Biała Podlaska 3225 pkt., 4. Podlasie Białystok 3175 pkt… 8 – my jest Agros Zamość 2927 pkt., 9 – ty klub Fedaczyńskiego AZS AWF Katowice 2900 pkt. …16. RKS Łódź 2124 pkt.

Oprócz Jesień, gwiazdami zawodów byli: Monika Pyrek (uzyskała minimum olimpijskie), Aurelia Trywiańska, Wioletta Frankiewicz – Jankowska, Krystyna Zabawska, Daniel Dąbrowski, Aleksander Waleriańczyk, Dorota Gruca, Michał Bieniek, Anna Jakubczak, Maciej Pałyszko, Małgorzata Pskit oraz Rosjanin Ilia Markow reprezentujący w chodzie AZS AWF Kraków, będą oni również w Zamościu.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Edyta Grzyb w klubowej sztafecie 4 x 400 m. biega razem z czołową zawodniczką Świata Anną Jesień i ma szansę kolejny raz zdobyć tytuł Klubowego Mistrza Polski w lekkie atletyce.