List z Trzeszczan na portalu Lubelska Piłka w sprawie Płomienia Spartan Nieledew

Robi się coraz głośniej w sprawie wycofania zespołu piłkarskiego Płomienia Spartan Nieledew z rozgrywek ligowych. Poniżej tekst, jaki ukazał się na portalu internetowym Lubelska Piłka. Jest to opinia jednej ze stron, co do powiedzenia ma druga strona? Czy musiało do tego dojść?

Reklamy

 

Piszę do Państwa w dość nietypowej sprawie…

 

Jestem mieszkańcem Gminy Trzeszczany, powiat hrubieszowski, w której przez blisko 40lat istniał klub sportowy GLKS Płomień Spartan Nieledew, ostatnio występujący w Zamojskiej klasie A, gr. II.

Przez wiele lat gry, w tym w ostatnim sezonie klub prezentował całkiem przyzwoity poziom:

– w sezonie 2014/15 wywalczyliśmy awans do klasy okręgowej z 15 pkt przewagą nad drugim zespołem wygrywając 18 spośród 20 meczów.,

Jednak funduszy niezbędnych do gry w wyższej lidze klub nie dostał i został zmuszony do pozostania w klasie A, sytuacja ta wydarzyła się już po raz drugi w ostatnich 4 latach.

– w sezonie 2015/16 klub wystartował ponownie do rundy jesiennej w klasie A gdzie wywalczył 3 miejsce ze strata 2 pkt. do lidera, pokonując go na ich własnym boisku w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej… jak się okazało na wiosnę był to również ostatni mecz w historii GLKS Płomień Spartan Nieledew.

 

Więcej:

http://lubelskapilka.pl/2016/04/08/list-z-trzeszczan-pisze-do-panstwa-w-dosc-nietypowej-sprawie-na-powyzsze-dyscypliny-zostalo-przeznaczone-uwaga-35-000-zl-slownie-trzydziesci-piec-tysiecy-zlotych/

 

autor: Mieszkaniec Gminy Trzeszczany

źródło: lubelskapilka.pl