Magda Ufnal po operacji

Hrubieszów Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 2008 r. i czterokrotna mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów Magda Ufnal z Gródka przeszła operację lewego barku, kontuzja przeszkadzała jej w treningach oraz w poprawianiu rekordów życiowych, uniemożliwiła jej start na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Reklamy

Trzygodzinna operacja została przeprowadzona przez dr Romana Brzósko w klinice im. Świętego Łukasza w Bielsko – Białej i konkretnie dotyczyła mięśnia nagrzebieniowego. Magda Ufnal to wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie reprezentująca Budowlanych Opole.

Po wybudzeniu, po operacji dla „Sportu” powiedziała:
– Wszystko jest w porządku, wiem, że przez najbliższe 6, a nawet może i 9 tygodni towarzyszyć mi będzie specjalna podpórka uniemożliwiająca jakiekolwiek zginanie lewej ręki. Przez ten czas będzie więc ona całkowicie sztywna. Początkowo liczyłam, iż moja przerwa w treningach trwać będzie pół roku, ale raczej ten sezon mam z głowy. Kontuzja bowiem okazała się bardzo poważna i operacja – bym w przyszłości mogła dźwigać ciężary – była konieczna.

Rekordy życiowe w kategorii + 75 kg Magdy Ufnal to 248 kg w dwuboju, 113 kg w rwaniu i 135 kg w podrzucie.

LubieHrubie życzy Magdzie udanej rekonwalescencji i szybkiego powrotu do treningów, które pozwolą jej poprawić rekordy życiowe na takie, aby wystartować w biało – czerwonych barwach na zawodach marzeń sportowca, czyli Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, a może i w następnych.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Tak Magda Ufnal walczyła podczas zawodów, więc …

_____________

Magda Ufnal, Mistrzostwa Europy w Strasbourgu – podrzut

Hrubieszow LubieHrubie 2009