17 kwietnia 2024

Mamy wicemistrza Polski! – ZDJĘCIA

Paweł Gumieniak z hrubieszowskiego UKS Jedynka zajął 2 miejsce i otrzymał tytuł „Wicemistrz Polski” w Mistrzostwach Polski Modeli Latających, w najbardziej prestiżowej konkurencji F1H.

Grupa zawodników z sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” reprezentująca Hrubieszów, wraz ze swym opiekunem Leszkiem Kryszczukiem, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla juniorów młodszych, które odbyły się w dniach 18 – 20 czerwca 2021 r. w Gliwicach.

Młodzi zawodnicy Jedynki wystartowali w konkurencjach:

Gumieniak Paweł F1H – F1A/M – S6A

Kowalski Karol F1H – F1A/M – S6A

Jakub Chomiak F1H – F1A/M – S6A

Kacper Hołuj F1H – F1Q/M – S6A

Poliszuk Mikołaj F1H – F1A/M – F1K

Kmieć Jan F1H – F1A/M

Klasa modeli:

Modele F1H – F1A/M, klasa modeli swobodnie latających. Modele nie są sterowane przez zawodnika. Po wyczepieniu z holu lecą swobodnie tam, gdzie je wiatr poniesie

Modele F1Q/M – model z napędem elektrycznym

Modele F1K – modele z silnikami na gaz CO2

Modele S6A – modele rakiet czasowych z taśmą

W najbardziej prestiżowej konkurencji F1H, wystartowało 30 zawodników z całej Polski. Okazało się, że po trzech kolejkach zaplanowanych lotów, zawodnik z naszego klubu Paweł Gumieniak zajął 2 miejsce i otrzymał tytuł „Wicemistrz Polski”. Mistrzem Polski został zawodnik z Poznania, a na trzecim miejscu zawodnik z Gliwic.

Jest to sukces dla szkolnej społeczności SP nr 1, modelarni i całego miasta.

Zawody upłynęły modelarzom w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa i przyjaźni z osobami, które tak jak oni podzielają zamiłowanie do modelarstwa.

Osiągnięty sukces cieszy zarówno zawodników, jak i ich opiekuna oraz mobilizuje do dalszej, sumiennej pracy na zajęciach modelarskich, które każdego tygodnia odbywają się w szkolnej modelarni.


(info i fot. SP nr 1, UKS Jedynka)


Zobacz też:

Hrubieszowscy modelarze z wizytą u zaprzyjaźnionych modelarzy z Gliwic – ZDJĘCIA

Hrubieszowscy modelarze z wizytą u zaprzyjaźnionych modelarzy z Gliwic – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie