Marcin Kondziołka na 2 miejscu w Polsce!

Portal „Polska Sztanga” opublikował po I części sezonu tabele w różnych kategoriach wiekowych i wagowych najlepszych w Polsce mężczyzn, którzy trenują podnoszenie ciężarów. Znakomite, 2 miejsce zajmuje w nich zawodnik hrubieszowskiej Unii Marcin Kondziołka, nieco niżej uplasował się Adam Sarzyński i były zawodnik Unii Paweł Koszałka. W tabelach młodzieżowych są również nasze talenty, najwyżej Damian Kasztelan.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Czołowi zawodnicy Polski w podnoszeniu ciężarów Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński z Unii Hrubieszów (zdj. mak)

Reklamy

Tabele najlepszych w Polsce – Mężczyźni

– open

Kolejno:

– miejsce w tabeli, nazwisko i imię, rok urodzenia, klub i miejscowość, waga zawodnika, rwanie, podrzut, dwubój, data i miejsce zawodów.

KAT. 56 KG

1 PRZEPIÓRKIEWICZ Maciej 87 Start Otwock 56,0 105 135 240 kg 11.04. Kazan (RUS)

2 KONDZIOŁKA Marcin 88 Unia Hrubieszów 55,5 91 110 201 11.06. Biłgoraj

3 BAJER Daniel 94 AKS Myślibórz 55,7 85 111 196 29.04. Ciechanów

4 BĄK Dawid 94 Start Otwock 56,0 84 112 196 29.04. Ciechanów

5 KOZŁOWSKI Dominik 93 GKS Kościerzyna 54,6 92 103 195 29.04. Ciechanów

6 ŁUCZAK Paweł 90 Zawisza Bydgoszcz 55,9 85 105 190 11.06. Biłgoraj

KAT. 62 KG

1 WIŚNIEWSKI Damian 86 Zawisza Bydgoszcz 61,8 130 150 280 12.04. Kazan (RUS)

2 PRZEPIÓRKIEWICZ Maciej 87 Błonianka Błonie 60,8 106 137 243 12.03. Warszawa

3 RĘPUSZEWSKI Damian 91 UMLKS Radomsko 62,0 106 135 241 28.05. Puławy

4 LEŚNIK Kamil 91 Mazovia Ciechanów 61,8 105 135 240 16.04. Siedlce

5 SARZYŃSKI Adam 89 Unia Hrubieszów 61,9 104 132 236 11.06. Biłgoraj

6 ROK Paweł 89 AZS AJD Częstochowa 61,8 101 126 227 11.06. Biłgoraj

KAT. 94 KG

1 ZIELIŃSKI Tomasz 90 Tarpan Mrocza 93,6 166 202 368 16.04. Kazan (RUS)

2 GRELA Łukasz 86 AZS AJD Częstochowa 93,6 171 195 366 21.05. Radomsko

3 FARAŚ Paweł 87 Legia Warszawa 93,1 160 200 360 07.05. Warszawa

4 KOSZAŁKA Paweł 90 Budowlani Opole 93,9 155 195 350 08.04. Opole

5 ZIELIŃSKI Adrian 89 Tarpan Mrocza 89,9 160 190 350 11.06. Biłgoraj

KAT. 105 KG

1 BONK Bartłomiej 84 Budowlani Opole 103,9 180 214 394 16.04. Kazan (RUS)

2 CZEKIEL Kornel 87 Budowlani Opole 104,7 174 210 384 16.04. Kazan (RUS)

3 MICHALSKI Arkadiusz 90 Górnik Polkowice 103,0 160 210 370 21.05. Wrocław

4 GABRYŚ Marcin 85 Flota Gdynia 101,1 165 203 368 12.03. Grudziądz

5 DOŁĘGA Robert 77 Orlęta Łuków 104,9 165 203 368 11.06. St. Marcellin (FRA)

6 KOSZAŁKA Paweł 90 Budowlani Opole 98,3 158 201 359 11.06. Biłgoraj

– Paweł Koszałka Budowlani Opole to były zawodnik Unii Hrubieszów.

Juniorzy do lat 20

KAT. 69 KG

1 SIKORSKI Damian 91 Mazovia Ciechanów 68,7 126 145 271 28.05. Puławy

2 MAKSON Rafał 92 Relaks Oborniki Śl. 68,6 117 153 270 12.03. Polkowice

3 KAŁWAK Przemysław 91 Opocznianka Opoczno 68,8 115 141 256 28.05. Puławy

4 HAWRYŁO Michał 91 Tarpan Mrocza 68,0 111 140 251 28.05. Puławy

5 RĘPUSZEWSKI Damian 91 UMLKS Radomsko 63,5 107 135 242 21.05. Radomsko

6 LEŚNIK Kamil 91 Mazovia Ciechanów 64,4 105 135 240 22.05. Siedlce

7 KUSZTELAK Patryk 92 Relaks Oborniki Śl. 68,7 110 125 235 28.05. Puławy

8 BARA Robert 92 Atleta Łużna 67,7 100 130 230 09.04. Kęty

9 BŁAZIK Daniel 92 Unia Hrubieszów 68,5 101 116 217 28.05. Puławy

Juniorzy do lat 18

KAT. 94 KG

1 ZASŁONKA Adam 93 Budowlani Opole 86,5 145 170 315 18.06. Siedlce

2 CIUPAK Piotr 93 Zawisza Bydgoszcz 93,5 137 165 302 21.05. Mrocza

3 SAMORAJ Jarosław 94 Budowlani Opole 93,7 130 160 290 08.04. Opole

4 SADURA Krystian 93 Flota Gdynia 88,4 128 160 288 18.06. Siedlce

5 BULAK Krzysztof 93 Znicz Biłgoraj 89,5 127 153 280 12.03. Biłgoraj

6 KASINA Mateusz 93 Budowlani Opole 89,7 125 155 280 30.04. Ciechanów

7 WESOŁOWSKI Damian 94 Zawisza Bydgoszcz 85,2 123 140 263 26.03. Gdańsk

8 RUDNICKI Mateusz 93 Unia Hrubieszów 90,1 113 137 250 12.03. Biłgoraj

KAT. 105 KG

1 SAMORAJ Jarosław 94 Budowlani Opole 94,1 137 170 307 01.05. Ciechanów

2 CIUPAK Piotr 93 Zawisza Bydgoszcz 94,1 135 160 295 01.05. Ciechanów

3 KASINA Mateusz 93 Budowlani Opole 95,1 130 160 290 08.04. Opole

4 BULAK Krzysztof 93 Znicz Biłgoraj 94,1 128 154 282 01.05. Ciechanów

5 ŚWIATŁOWICZ Mariusz 93 LKS Gałkówek 95,8 110 140 250 01.05. Ciechanów

6 RUDNICKI Mateusz 93 Unia Hrubieszów 94,2 105 133 238 05.02. Biłgoraj

Juniorzy do lat 17

KAT. 62 KG

1 GORZELNIAK Kacper 94 Śląsk Wrocław 61,9 100 125 225 29.04. Ciechanów

2 CHOSZCZ Aleksander 95 Atleta Gdańsk 61,9 100 125 225 07.05. Gdańsk

3 ŚLIWIŃSKI Damian 94 WLKS Siedlce 61,6 97 121 218 29.04. Ciechanów

4 BAJER Daniel 94 AKS Myślibórz 57,6 90 115 205 12.03. Malbork

5 GRABA Bartłomiej 94 Gryf Sanok 61,3 90 112 202 29.04. Ciechanów

6 PONIEDZIAŁEK Piotr 95 Budowlani N. Tomyśl 58,3 90 110 200 22.01. Nowy Tomyśl

7 SZATKOWSKI Mateusz 96 Polwica Wierzbno 60,9 87 113 200 12.03. Oława

8 BĄK Dawid 94 Start Otwock 58,9 85 110 195 14.05. Warszawa

9 ŁAWECKI Łukasz 94 WLKS Siedlce 61,8 86 106 192 16.04. Siedlce

10 KASZTELAN Damian 95 Unia Hrubieszów 62,0 84 106 190 26.03. Piotrowice

Młodzicy do lat 16

KAT. 62 KG

1 CHOSZCZ Aleksander 95 Atleta Gdańsk 61,9 100 125 225 07.05. Gdańsk

2 PONIEDZIAŁEK Piotr 95 Budowlani N. Tomyśl 58,3 90 110 200 22.01. Nowy Tomyśl

3 SZATKOWSKI Mateusz 96 Polwica Wierzbno 60,9 87 113 200 12.03. Oława

4 KASZTELAN Damian 95 Unia Hrubieszów 62,0 84 106 190 26.03. Piotrowice

Młodzicy do lat 15

KAT. 77 KG

1 JASIŃSKI Paweł 96 Narew Pułtusk 71,8 96 120 216 15.05. Terespol

2 ZIELONKA Konrad 96 MULKS Terespol 71,7 95 115 210 15.05. Terespol

3 KOZYRA Jakub 96 Atleta Gdańsk 70,5 88 113 201 28.05. Kaliningrad (RUS)

4 KLIMASZEWSKI Karol 96 Rzemieślnik Malbork 76,4 75 90 165 15.05. Terespol

5 HANTSZ Marcin 96 Włókniarz Konstantynów 69,4 74 91 165 04.06. Szopienice

6 PAŃKO Kajetan 96 Unia Hrubieszów 69,1 73 83 156 15.05. Terespol

Pozostałe i pełne tabele znajdują się na www.polska.sztanga.prv.pl

***

Opracował – mak