Matylda Bień wicemistrzynią Europy w karate (ZDJĘCIA)

Hrubieszowianka Matylda Bień, wywalczyła srebrny medal juniorek, w odbywających się w dniach 13 – 14 listopada w Katowicach, Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

Reklamy

Tytuł wicemistrzyni Europy juniorek, 17-letnia Matylda zdobyła w kategorii kumite, w wadze do 60 kg. Reprezentuje Zamojski Klub Karate Kyokushin. Gratulujemy!

Ponadto, klub karate z Zamościa, w mistrzostwach reprezentują: Wiktoria Łój – kategoria kumite juniorek młodszych, Martyna Nowosad – kategoria kumite młodziczek, Alan Kania – kategoria kumite młodzików, Jakub Przyczyna – kategoria kumite młodzików, Mikołaj Łoza – kategoria kumite młodzików i Dawid Kania – kategoria kumite kadetów.

Reklamy

Matylda Bień pasją do karate zaraziła się w wieku 5 lat. Pierwsze lata treningów odbywały się w Hrubieszowskiej Sekcji Karate. Następnie przez rok w UKS Sportów Walki Werbkowice. W międzyczasie w treningach pomagał Robert Jóźwiak. Wraz z początkiem liceum, Matylda rozpoczęła treningi w Zamojskim Klubie Karate Kyokushinm pod fachowym okiem trenera Shihan Krzysztofa Polichy i innych trenerów tego klubu.

­

(info i fot. facebook.com / Megi Bu / Zamojski Klub Karate Kyokushin)


Zobacz też:

Antoni Czerniak trenerem kadry Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów!

Antoni Czerniak trenerem kadry Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów!