5 marca 2024

Mecz piłki nożnej: Unia Hrubieszów – TVP Sport (8:6). Uzupełnienie dla historii

W dniu 3 lipca 2022 r. z inicjatywy byłego bramkarza Unii Hrubieszów i Orląt Dęblin – Artura Wojdata, przy licznie zebranej publiczności, na stadionie HOSiR rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy Unią Hrubieszów z wychowankami, a drużyną TVP Sport, w której oprócz prezentera tej stacji Rafała Patyry zagrali byli piłkarze reprezentacji Polski: Sebastian Mila i Jakub Wawrzyniak.

Reklamy

Niestety pełnego składu TVP nie udało mi się uzyskać, za to trener Unii Waldemar Kogut podesłał mi skład miejscowych.

Mecz oglądał również Szymon Więch, były piłkarz Unii, dla którego w sierpniu ubiegłego roku podczas podobnego meczu Unii z gwiazdami TVP zebrano pieniądze na zakup protezy lewej nogi oraz rehabilitację. 

Reklamy

Drużyna hrubieszowskiej Unii zagrała bardzo skutecznie i wygrała (8:6). W ubiegłym roku wynik (6:3) był korzystny dla drużyny TVP. 

Unia: Artur Wojdat, Andrzej Gis, Tomasz Wikło – bramkarze. W polu: Marcin Szwiec, Jarosław Jasina, Jan Skierski (rocznik 1953), Dawid Nowak (były reprezentant Polski) Marcin Wojdat, Krystian Kuron, Marcel Pędlowski, Adam Niderla, Krzysztof Rybak, Mateusz Adamiec, Krystian Śliwa, Mateusz Więch, Kazimierz Bala, Pavlo Starushkevych. 

Trener – Waldemar Kogut. 

Bramki dla Unii: Pędlowski (2), Rybak (2), Niderla (2), Nowak (1), Kuron (1). 

Sędziowie: Przemysław Kasztelan (główny), Tomasz Lenard i Wojciech Szewczuk. 

Spikerkę prowadziły Danuta Muzyczka i Łucja Watras. 

Trofea sportowe wręczały: Burmistrz m. Hrubieszowa Marta Majewska i prezes Unii Wioletta Krawczuk.

W tym roku mecz rozegrano z okazji jubileuszu 100-lecia hrubieszowskiego sportu oraz Dni Hrubieszowa. 

­

Inicjatorem Jubileuszu jest niżej podpisany, który na podstawie różnych informacji i publikacji ustalił rok rozpoczęcia profesjonalnych startów jeźdźców 2psk i powołania pierwszego klubu sportowego TG Sokół w Hrubieszowie. Uroczyste obchody Jubileuszy z tej okazji rozpoczęły się od osiemdziesiątego i był organizowany przy moim dużym udziale czterokrotnie, co 5 lat. Niestety, obecny setny jest dla mnie smutny i zniesmaczony. Dlaczego? A to już jest inna historia, może o tym innym razem…

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Mecz Unia Hrubieszów – Reprezentacja TVP [ZDJĘCIA]

Mecz Unia Hrubieszów – Reprezentacja TVP [ZDJĘCIA]