Mecze Unii

Hrubieszów Wyjazdowy remis seniorów i wygrana juniorów z Echem Zawada, remis juniorów młodszych ze Stalą Poniatowa, przegrana trampkarzy z Sygnałem w Lublinie i wygrana młodzików w Tomaszowie – oto weekendowy dorobek piłkarskich drużyn Unii Hrubieszów.

***

Echo Zawada – Unia Hrubieszów 3-3 (1-2)

Echo:
Rymarz – Mazurek, Garbaty, Pieczykolan, Kendra, Burcon, Kalita (46′ Waga S), Duda, Pliżga, Blonka, Waga D.

Unia:
Płandowski – Ślązak, Kalaciński, Sala, Baran, Nowak (89 Skrzyński), Bogatko, Lebiedowicz, Doroszuk, Przeworski, Wierzbicki (82’ Wysocki).

Bramki: Pliżga (40’), Waga D. x2 (70’, 90+1) – Doroszuk (30’), Przeworski x2 (37’, 72’).

Żółte kartki: Mazurek (Echo).

Sędziowie: Łyś (główny), Furmanek, Szczurek.

Skład Unii:
Łyszczak – Musielak, Grzeszczuk, Czyrka, Skrzyński(41’Śliwa), Bednarek, Koszyniuk, Załuska, Dąbrowski (50’Grab), Otręba, Gardyński (41’Bakalarczyk).

Bramki dla Unii strzelali: Otręba x2, Skrzyński, Ślwia, Bednarek.

***

II Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych
Stal Poniatowa – Unia Hrubieszów 2-2 (0-2)

Skład Unii:
Zygawski – Lizun, Zając, Kondrat, Stefaniak, Kopera, Tyrka, Kulik, Kawarski, Oleszczuk, Krygiel.

Bramki dla Unii strzelali: Tyrka, Kopera.

***

Trampkarz młodszy rocznik 1996 i młodsi.
Unia Hrubieszów – Sygnał Lublin 0-4 (0-1)

Unia:
Wiejak – Kucharski, Kazan D., Szlonzak, Dąbek, Pańko, Majewski (65’ Szeweńko), Swatowski, Koszel, Mękal (55’Kazan K.), Oleszczuk (65’ Mackiewicz).

Sygnał:
Widz – Kosmala, Gregorowicz, Migryt, Skiba (45’ Garlewicz), Bocian (68’ Langer), Pędzik, Wawrzonek, Próchno, Ramarczuk (52’ Paradowski), Wolski.

Bramki: Bocian (12’), Wolski (53’, 60), Pędzik (68’).

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3 minucie meczu groźnie strzelają na bramkę Unii. Na posterunku był jednak Wiejak. Sygnał dążył do jak najszybszego zdobycia bramki i swojego dopiął w 12 min. meczu. Strzałem pod poprzeczkę popisał się Bocian. W dopowiedzi groźnie atakuje Unia, po ładnej akcji strzał Mękala broni bramkarz gości. Pięć minut później znów dobrze interweniuje Wiejak, broniąc silne uderzenia napastnika Sygnału. Ostatni kwadrans meczu należał do Unii. Najpierw po składnej akcji zabrakło skutecznego wykończenia, następnie z rzutu wolnego groźnie strzelał Pańko, piłka po jego strzale o kilka centymetrów minęła słupek braki Sygnału. Szczęścia próbował również Koszel, jednak bez efektu bramkowego. Ostania akcja Unii w pierwszej połowie to dośrodkowanie Pańko w pole karne i strzał Swatowskiego, który broni Widz.

Początek drugiej połowy przyniósł ciekawą akcję przeprowadzoną przez zespół Unii, jednak dogodna sytuacja podbramkowa nie przyniosła ostatecznie gola. Goście strzelali za to celnie – na 0:2 podwyższył w 53 min. Wolski. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się ponownie siedem minut później – po szybkiej kontrze strzela trzecią bramkę dla Sygnału. W 68 min gospodarzy ostatecznie dobił Pędzik, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i wykorzystując ogromne zamieszanie strzelił czwartą bramkę dla swojego zespołu.

***

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
Tomasovia Tomaszów Lub. – Unia Hrubieszów 1-2 (0-1)

Podopieczni Andrzeja Jaworskiego nie zwalniają tępa. W swoim trzecim spotkaniu ligowym pokonali tym razem na wyjeździe Toamsovię 2:1. Wynik spotkania otworzył nie kto inny, jak najlepszy strzelec zespołu Damian Jóźwiak, który po trzech rozegranych kolejkach ma na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Gospodarze w drugiej połowie zdołali doprowadzić do remisu, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Unii. Bramę na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył Przemysław Kasztelan.