Mecze Unii

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Unia Hrubieszów przegrała na swoim boisku z Omegą Stary Zamość 0-1. Zwycięską bramkę dla zespołu gości strzelił Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Porażka ta stawia zespół Unii w bardzo trudnej sytuacji, cel pozostania w zamojskiej okręgówce poważnie się oddala.

***

Unia Hrubieszów – Omega Stary Zamość

0-1 (0-0)

Unia:
Kozicki – Ślązak, Barszczewski, Baran, Skrzyński (50 Nowak), Bogatko, Pędzik, Bury (80 Wysocki), Czyrka (75 Wawryszyn), Wierzbicki, Kalaciński.

Omega:
Marek Maziarczyk – Michał Maziarczyk (60 Duda), Perrin, Lewandowski, Denis, Teliga, Irla, Mazur (70 Litwiniuk), Tchórz, Winogrodzki (46 Santos), Oleszczuk.

Bramki: Lewandowski (65 k.) – Omega.

Pech nie opuszcza Unii Hrubieszów

Unia Hrubieszów przegrała na swoim boisku z Omegą Stary Zamość 0-1. Zwycięską bramkę dla zespołu gości strzelił Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie z dużym spokojem, czy jednak nie przesadziły aż nadto z tą spokojnością? W pierwszej połowie praktycznie akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, spotkanie stało na niskim poziomie, mało było składny akcji, mnożyły się błędy z jednej, jak i z drugiej strony. Z trybun dało się usłyszeć niezadowolenie kibiców, którzy wydarzenia na boisku określi, jako „zwykłą kopaninę”. Jedyna poważna i groźna sytuacja podbramkowa miała miejsce pod bramką Unii, silny strzał napastnika Omegi z ostrego konta obronił Kozicki. I na tej akcji powinienem zakończyć relację z tego meczu, bo pierwsza połowa naprawdę była kiepska w wykonaniu obu zespołów i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona nic nowego nie przyniosła, dalej kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami marnego widowiska. Dopiero w 60 minucie Unia zagroziła bramce strzeżonej przez Marka Maziarczyka, rzut rożny z prawej strony boiska, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową Barana i słupek ratuje gości przed utratą bramki.

W 65 minucie bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, który dyktuje rzut karny dla gości. Z takiego prezentu grzechem byłoby nie skorzystać i Lewandowski celnym strzałem daje prowadzenie swojej drużynie.

Unia próbowała odrobić straty i doprowadzić chociażby do remisu, niestety nieskutecznie, mało tego, atakując zapomniała o obronie swojej bramki, co dwukrotnie wykorzystali goście, jednak w pierwszej akcji Unię Hrubieszów uratował słupek, natomiast przy drugiej napastnik Omegi pogubił się prowadząc piłkę. Błąd ten wykorzystał Ślązak i w porę zażegnał niebezpieczeństwo.

Do końca meczu pech nie opuszczał hrubieszowskiego zespołu, w 80 minucie w powietrznym starciu z przeciwnikiem groźnej kontuzji nabawił się Ireneusz Bury, który z podejrzeniem złamania obojczyka został odwieziony do szpitala.

Unia przegrała z Omegą 0-1 chociaż wcale nie musiała. Wystarczyło odrobinę waleczności i większego zaangażowania, a wynik mógłby być całkiem inny. Dodatkowo brakowało myśli taktycznej i odpowiedniego ustawienia zespołu na boisku. Porażka z Omegą stawia zespół Unii Hrubieszów w bardzo trudnej sytuacji, plan pozostania w zamojskiej okręgówce poważnie się oddala.

***

Ireneusz Bury kontuzjowany

Ireneusz Bury pomocnik Unii Hrubieszów nie zagra już w tym sezonie. Kontuzja, którą nabawił się w czasie meczu z Omegą Stary Zamość okazała się bardzo poważna. Pomocnik Unii podczas walki powietrznej z przeciwnikiem niefortunnie upadł na boisko zostając jeszcze przypadkowo przygnieciony przez upadającego zawodnika Omegi. Lekarz, który badał naszego zawodnika stwierdził złamanie obojczyka. Poważny uraz oznacza przerwę w grze, na co najmniej pięć tygodni.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzą Irkowi koledzy z drużyny oraz nasza redakcja.

***

Wyniki XXII kolejki Zamojskiej Okręgówki

Orkan Bełżec – Olimpiakos Tarnogród 3:4 (1:2)
Ostoja Skierbieszów – Sparta Wożuczyn 6:1 (3:1)
Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman II Zamość 3:1 (1:0)
Unia Hrubieszów – Omega Stary Zamość 0:1 (0:0)
Nord 98 Wysokie – Victoria Łukowa Chmielek 1:0
Korona Łaszczów – Huczwa Tyszowce 1-2 (0-0)
Cosmos Józefów – Echo Zawada 2-2
Włókniarz Frampol – Kryształ Werbkowice 3-1

Tabela ligowa – V liga
1. Roztocze Szczebrzeszyn 53
2. Huczwa Tyszowce 51
3. Nord 98 Wysokie 39
4. Viktoria Łukowa/Chmielek 39
5. Korona Łaszczów 36
6. Kryształ Werbkowice 35
7. Ostoja Skierbieszów 35
8. Olimpiakos Tarnogrod 32
9. Echo Zawada 31
10. Omega Stary Zamość 26
11. Sparta Wożuczyn 26
12. Hetman II Zamość 24
13. Włókniarz Frampol 22
14. MKS Unia Hrubieszów 17
15. Cosmos Józefów 16
16. Orkan Bełżec 11

***

Unia Hrubieszów – Omega Stary Zamość (Juniorzy)

2-3 (0-3)

Skład Unii:
Łyszczak – Musielak(50′ czerwona kartka), Bielak (10′ czerwona kartka), Dworzański(50′ Wilczek), Grzeszczuk, Bakalarczyk(40′ Chmarzyński), Pachla, Bednarek, Koszyniuk(70’Przychodzień), Dworzański, Greniuk, Gomuła

Strzelcy bramek dla Unii: Pachla, Greniuk

***

Unia Hrubieszów – AMSPN Hetman Zamość (Trampkarze)

0-2 (0-0)

Skład Unii: Żygawski, Tyrka, Kondrat, Lizun, Zając(Mazurek), Stefaniak, Bronicki(Skawiński), Karwacki, Kawarski, Oleszczuk, Krygiel(Kulik)

Opracował – Józek

Hrubieszow LubieHrubie 2009