24 kwietnia 2024

Mecze Unii

Hrubieszów Remis z Włókniarzem Frampol daje jeszcze szanse na utrzymanie się Unii w zamojskiej klasie okręgowej. Juniorzy przegrali z Włókniarzem 1:2. Trampkarze gładko pokonali Tomasovię, a młodzicy Roztocze.

***

Unia Hrubieszów – Włókniarz Frampol 3-3 (2-1)

Skład Unii:
Kozicki – Ślązak, Baran, Wysocki, Trześniewski (Barszczewski), Bogatko, Otręba (Doroszuk), Wierzbicki (Bednarek), Wlaź, Hasiak G., Hasiak J.

Bramki dla Unii strzelali: Bogatko(k), Wysocki, Ślązak.

Żółte kartki: Otręba, Trześniewski.

***

Unia Hrubieszów po emocjonującym spotkaniu zremisowała 3-3 z Włókniarzem Frampol. Remis, który tak naprawdę żadnej z drużyn nie daje nic i który powoduję, że w dolnych rejonach tabeli zrobiło się naprawdę ciasno zwłaszcza, że swój wyjazdowy mecz dość sensacyjnie wygrał Cosmos Józefów pokonując Olimpiakos Tarnogród 1-0. Lepszego początku meczu w Hrubieszowie nie mogli sobie wyobrazić piłkarze z Frampola, którzy już w pierwszej minucie spotkania umieścili piłkę w siatce. Czytaj więcej.

Ledwo, co rozpoczęło się nam to spotkanie a już w pierwszej minucie sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Miękkie dośrodkowanie w pole karne i skuteczny strzał Iwanowicza daje prowadzenie dla Włókniarza. Na trybunach szok i niezadowolenie z takiego obrotu sytuacji. Trzy minuty później groźnie zrobiło się pod bramką strzeżoną przez Stadnickiego. Do dośrodkowanie z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wojciech Baran jednak strzał głową okazał się niecelny.

Unia napierała atakowała chciała jak najszybciej zmienić niekorzystny rezultat. Między innymi silnym strzałem popisał się Hasiak jednak golkiper drużyny był na posterunku.

W 20 minucie w polu karnym faulowany był Grzegorz Hasiak. Sędzia tego meczu od razu wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Bogatko. Osiem minut później Unia Hrubieszów już prowadziła. Tym razem rzut rożny z lewej części boiska i celna główką popisał się Mateusz Wysocki.

Włókniarz stratą dwóch bramek wcale się nie załamał wręcz przeciwnie z większym animuszem ruszył do ataków i odrabiania strat. Okazje, aby strzelić wyrównującą bramkę goście w pierwszej połowie mieli dwie. Jednak Unia Hrubieszów w bramce ma kogoś, kto posiada naprawdę wysokie umiejętności bramkarskie, mowa tutaj oczyścicie o Krzysztofie Kozickim, który dwukrotnie wyśmienicie interweniował.

Do przerwy Unia prowadziła 2-1 i była w bardzo komfortowej sytuacji.

Początek drugiej połowy zaczął się od wręcz wyśmienitej sytuacji dla Unii Hrubieszów. Wojciech Baran mając już tylko przed sobą Stadnickiego trafia wprost w niego. Zmarnowana sytuacja zemściła się bardzo szybko. W 50 minucie w polu karnym rywala faulował Trześniewski. Sędzia główny bez chwili zawahania dyktuje rzut karny. Kawęcki skutecznym strzałem doprowadza do remisu.

W 52 minucie meczu znów gwizdek sędziego i rzut wolny na linii pola karnego dla Włókniarza. Do piłki podszedł Litwin i przepięknym uderzeniem zdobywa trzecią bramkę dla swojej drużyny. Dosłownie chwile później mogło być już 4-2 dla Włókniarza w dogodnej sytuacji napastnik gości fatalnie przestrzelił.

To był już poważny sygnał dla naszego zespołu, aby wziąć się do roboty i zacząć walczyć o korzystny rezultat. Sytuacji ku temu było naprawdę klika m.in. Grzegorz Hasiak z piątego metra posłał piłkę nad poprzeczką. Piotr Bogatko ładnym rajdem wpadł w pole karne jednak jego silny strzał zdołał obronić Stadnicki. Unia przycisnęła, ale w najważniejszym momentach brakowało podopiecznym Andrzeja Lizuna skuteczności. W końcu sprawy swoje ręce musiał wziąć kapitan naszego zespołu Mateusz Ślązak, który w 85 minucie meczu strzela bramkę doprowadzająca do remisu. Do końca meczu pozostało 5 minut, Unia wciąż atakowała, a obrona gości skutecznie te akcje rozbijała.

Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie w Hrubieszowie zakończyło się wynikiem remisowym 3-3.

JUNIORZY
Unia Hrubieszów – Włókniarz Frampol 1-2 (0-2)

Skład Unii:
Łyszczak – Bakalarczuk (41’ Bielak), Śliwa (41’ Gardyński), Chmarzyński, Grzeszczuk, Dworzański, Pachla, Dąbrowski, Grab, Gomuła,Wilczek.

Bramkę dla Unii zdobył: Dworzański (k).

***

TRAMPKARZE
Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lub. 3-0 (1-0)

Skład Unii:
Żygawski, Lizun, Kondrat, Tyrka, Zając, Stefaniak, Karwacki, Kulik, Kawarski (Olejarz), Krygiel, Oleszczuk.

Bramki: Krygiel 3x

***

MŁODZIK STARSZY (rocznik) 1996 i młodsi
Unia Hrubieszów – Roztocze Szczebrzeszyn 8 – 1

Bramki dla Unii zdobywali: Pańko Mateusz x2, Swatowski Konrad x2, Oleszczuk Adrian x1, Mackiewicz Łukasz x1, Kazan Dominik x1, Majewski Hubert x1.

Trener Marcin Nowak wraz ze swoim zespołem składa serdeczne podziękowania panu Kamilowi Wojciechowskiemu za prowadzenie tej drużyny w meczu z Roztoczem Szczebrzeszyn oraz podziękowania tym osobom, które zajęły się przygotowaniem i posprzątaniem boiska po rozegranym spotkaniu.