Medale Gimnazjady LA

HrubieszówZamość

Reklamy

3 czerwca 2009 r. w Zamościu rozegrano Wojewódzką Gimnazjadę w lekiej atletyce, 16 osób z hrubieszowskich szkół oraz powiatu zdobyło 4 medale w tym 3 złote. Rewelacyjny Kuśmierczuk z Uchań w skoku w dal.

***

Złote medale

Hojda Maja G. 2 Hrubieszów 1000 m – 3:15,46 min.

Kuśmierczuk Dominik G. Uchanie w dal – 6.13 m.

Grzyb Bartłomiej G. 3 Hrubieszów wzwyż – 1.80 m.

***

Srebrny medal

Chachler Mateusz G. 3 Hrubieszów wzwyż – 1.70 m.

***

4 miejsca

Kolenda Katarzyna 100 m – 13,51 sek.

Wyżyn Daniel G. 3 Hrubieszów w dal – 5.81 m.

Nowosad Maciej G. 3 Hrubieszów kula – 12.80 m.

Chłopcy (brak składu) G. 3 Hrubieszów 4 x 100 m – 47,09 sek.

***

6 miejsca

Worożbit Paulina G. Werbkowice 600 m – 1:50,02 min.

Sidorowicz Paweł G. 2 Hrubieszów 43.79 m.

***

7 miejsce

Kasprowicz Karolina G. ZS 2 Hrubieszów 300 m – 45,55 sek.

***

8 miejsce

Karwańska Dominika G. Mircze wzwyż – 1.40 m.

***

9 miejsce

Maślanka Ola G. 1 Hrubieszów kula – 8.86 m.

Szumski Bartłomiej G. 3 Hrubieszów 100 m – 12,08 sek.

Żyła Andrzej G. Werbkowice wzwyż – 1.55 m.

***

11 miejsce

Szkalej Maja G. 3 Hrubieszów w dal – 4.12 m.

***

Aby awansować do zawodów wojewódzkich należało na początek zająć pierwsze trzy miejsca na zawodach powiatowych, a następnie na rejonowych.

WIELKIE GRATULACJE !!!

***

Tak było:

W ubiegłym roku – 2008

W zawodach, po eliminacjach rejonowych udział wzięło 15 zawodników z naszego powiatu. Wywalczyliśmy 4 medale: 2 złote i 2 srebrne.Złotymi medalistkami zostały: ALEKSANDRA SZCZĘK G 3 Hr 100 m – 12,71, MAJA HOJDA 1000 m – 3:09,27. Srebrne medale: MAGDZIE DOROSZCZUK obie G 2 Hr w dal – 5.06 i KAMILOWI SZCZERBICKIEMU G. Horodło 2000 m 5:56,50.4 m.: Paulina Banaszek ZS 2 Hr – wzwyż – 1.45, Bartłomiej Grzyb G 3 Hr – wzwyż – 1.70, 5 m., Maciej Nowosad G 3 Hr – oszczepem – 41,56, 6 m.: Rafał Kiszczyński G Dołhobyczów – oszczepem – 41,06, Dominika Karwańska G Mircze – wzwyż – 1.35, 8 m. Krystian Gularowski G. Horodło – 300 m – 39,95, 9 m. Szymon Brzuchala G Trzeszczany w dal 5.44, 10 m., Dominik Kuśmierczyk G. Uchanie – skok w dal, Albert Załuski 1000 m – 2:54,46,11 m. Maciej Oleszczuk kulą – 10,34, 12 m. Kamil Nowaczewski wszyscy G. Horodło – pchnięcie kulą – 10,27

***

Rok 2007

5 06 w Zamościu: 1. Szczęk Aleksandra G. 3 Hr. 100 m. 12,94, 1. Doroszczuk Magda G. 2 Hr. w dal 4.90 m., 4. Banaszek Paulina G. ZS 2 Hr. wzwyż 1.45, 5. Hojda Majka G. 2 Hr. 600 m. 1:44,33, 6. Telicki Maciej G. 1 Hr. wzwyż 1.65, 8. Bojarczuk Adam G. 2 Hr. wzwyż 1.65

***

Rok 2006

06 06 Zamość. Dz. 2. Teterycz Aneta G. 3 Hrubieszów 300 m. – 43,85 sek.. 2. sztafeta dz. G. 3 Hrubieszów 4 x 100 m. – 54,09 sek., 3. Moskwa Ewelina G. Mircze wzwyż – 1.45 m., chł. 5. Butkiewicz Łukasz G. ZS 2 Hrubieszów 100 m. – 12,18 sek.

***

Rok 2005

08 06: 1. Teterycz Aneta G. 3 Hrubieszów 300 m. – 43,64, 1. Jabłoński Piotr G. Dołhobyczów wzwyż – 1.78, 2. Kasprzak Kamil G. 2 Hrubieszów oszczep – 46.63

***

Rok 2004

07 06 Biała Podlaska, 2. Hukowski Tomasz G. 2 Hrubieszów oszczep – 46.69 m.

***

Rok 2003

28 06 Zamość dz.: 2. Smyk Agnieszka 1000 m. 3:14,94, 2. Pukaluk Aneta obie G. Mircze wzwyż 1.56, 3. Węgrzyn Karolina G. Dołhobyczów oszczep 28.42, 8. Brzozowska Ewa G. 2 Hr. 300 m. 47,26, CHŁOPCY: 2. Wawryszyn Przemysław G. 1 Hr. 100 m. 11,60, 3. Łazorczyk Artur G. Werbkowice 1000 m. 2:49,99, 5. Fedorowicz Kamil G. 2 Hr. 1000 m. 2:49,84, 6. A. Kamieniarz G. 2 Hr. 300 m. 39,14

***

Rok 2002

29 05 ZAMOŚĆ dz. w dal 1. Dąbrowska Sylwia Hrubieszów 5.19, 4 x 100 m. 1. G. 2 Hrubieszów (Kamień, Paczała, Krzaczek, Dąbrowska) 51,84, 100 m. 2. Krzaczek Paulina 2 Hrubieszów 13,35 i chł. 1. Pukaluk Arkadiusz 2 Hrubieszów 11,49, 2000 m. 1. Drożdżak Bartłomiej Werbkowice 5:55,54

***

Rok 2001

30 05 Zamość 100 m. dz. 1. Paczała Justyna G. 2 Hrubieszów 13,37, 3. Krzaczek Paulina G. 2 Hrubieszów 13,61, chł. 4. Kobylski Tomasz G. 2 Hrubieszów 12,31, 600 m. 3. Kusiak Paulina G. 2 Hrubieszów 1:49,75, w dal 1. Dąbrowska Sylwia G. 2 Hrubieszów 5.32, 3. Kurzydłowski Marek 8G. 3 Hrubieszów 5.41, 4×100 m.1.G.2 Hrubieszów: I. Kamień, J. Paczała, P. Krzaczek, S. Dabrowska 52,72

***

Rok 2000

12 06 w Zamościu (razem współzawodniczyły I klasy Gimnazjum i VIII klasy Szkół Podstawowych): złoty medal w sztafecie 4 x 100 m. G. 2 Hrubieszów w składzie: Sylwia Dąbrowska, Justyna Paczała, Paulina Krzaczek, Iwona Kamień; złoty medal w skoku w dal Sylwii Dąbrowskiej; srebrny medal w biegu na 100 m. Justyny Paczały obie G. 2 Hrubieszów

Opracował – mak

Na zdjęciu – Hojda Maja wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 m., wcześniej była najlepsza w biegach przełajowych, będąc 2 razy drugą.

Hrubieszow LubieHrubie 2009