Medalowe występy lekkoatletek Unii Hrubieszów na Mistrzostwach Polski LZS!

W dniach 1 i 2 czerwca 2019 r. na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce. Doskonale spisały się w nich lekkoatletki MKS Unii Hrubieszów zdobywając cztery medale, w tym jeden złoty. Medale zdobyły: trzy Karolina Gajewska, Karolina Tarnowska, Wiktoria i Julia Kamień, Olga Śmietanka. Rodzynek płci męskiej w ekipie Unii Marcin Bielecki zajął piąte miejsce. Rewelacyjny wynik w biegu na 200 m uzyskała Wiktoria Kamień. Sprawcami tych osiągnięć są trenerzy: Tomasz Magdziak i Mirosław Kamień.

Osiągnięcia MKS Unii Hrubieszów:

Juniorki U20

Złoto – Gajewska Karolina 400 m p.pł. – 63,41

Srebro – Gajewska Karolina 100 m p.pł. – F 14,45 PB (w+1,8) – rekord powiatu i El. 14,67 PB,

7. Śmietanka Olga 800 m – 2:25,07 PB

14. Kamień Julia 100 m – 13,44 (wiatr – 3,2)

Sklasyfikowano 15 województw..

Głównym organizatorem było Krajowe Zrzeszenie LZS, przy współudziale Klubu Sportowego „AGROS” Zamość oraz dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W sumie odbyło się ponad 1300 startów w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych, które pozwoliły na możliwość zdobycia medali, klas sportowych, minimów do Mistrzostw Europy Juniorów, zdobywać punkty w Lidze Seniorów i Juniorów oraz bicia własnych rekordów.

Relacja trenera Mirosława Kamienia na fb

SREBRO i BRĄZ w pierwszym dniu MISTRZOSTW POLSKI LZS

– Dzisiaj w Zamościu rozpoczęły się dwudniowe Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce, w których bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki naszego klubu zdobywając dwa medale: srebrny KAROLINA GAJEWSKA i brązowy KAROLINA TARNOWSKA. W sesji przedpołudniowej, bo już o godzinie 9.10, w dużym upale do rywalizacji przystąpiły 3 nasze dziewczęta w chodzie na 5 km. Najlepiej zaprezentowała się KAROLINA TARNOWSKA zdobywając brązowy medal, zaś na 4 miejscach rywalizację zakończyły: Martyna Kania w juniorkach młodszych i Agnieszka Traczuk w juniorkach, obie z nowymi życiówkami.  W biegu na 100 m przez płotki srebrny medal wywalczyła KAROLINA GAJEWSKA, która dwukrotnie ustanawiała swoje rekordy życiowe (eliminacje i finał).
W biegu na 100 m w juniorkach młodszych wystąpiła Julia Kamień zajmując 14 miejsce, która może mówić niestety o prześladującym ją pechu, związanym z bieganiem pod bardzo mocny i porywisty wiatr. Julia biegnąc pod wiatr -3,2 niestety nie miała szans na awans do finału, zważywszy, że każdy kolejny bieg był w zdecydowanie lepszych warunkach, nawet do +2,5 m/s. Do sukcesu potrzeba też trochę szczęścia.

W sesji popołudniowej wystąpiły dwie zawodniczki, które również bardzo dobrze się zaprezentowały. Najpierw Wiktoria Kamień w biegu na 400 m zajęła 6 miejsce a niewiele później Olga Śmietanka w biegu na 1500 m zajęła 4 miejsce, obie kończąc zawody z nowymi rekordami życiowymi. Pierwszy dzień można, więc podsumować, jako bardzo udany. Jutro kolejne starty, w których również liczymy na medale i wysokie miejsca.  Dziewczętom za walkę należą się wielkie gratulacje.

ZŁOTO i BRĄZ w drugim dniu MISTRZOSTW POLSKI LZS

Dzisiaj w Zamościu w drugim dniu Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce, znów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu zdobywając dwa medale: złoty KAROLINA GAJEWSKA w biegu na 400 m przez płotki i brązowy Sztafeta 4x400m dziewcząt w składzie: WIKTORIA KAMIEŃ, OLGA ŚMIETANKA, JULIA KAMIEŃ i KAROLINA GAJEWSKA.

O godzinie 9.15, jako pierwsza z naszych do rywalizacji przystąpiła KAROLINA GAJEWSKA, która po dobrym biegu na dystansie 400 m przez płotki zdobyła złoty medal. Następnie wystąpiła WIKTORIA KAMIEŃ, która w biegu na 200 m, wygrywając swoją serię z nowym rekordem życiowym zajęła ostatecznie 7 miejsce. Na takim samym miejscu rywalizację zakończyła OLGA ŚMIETANKA w biegu na 800 m, choć wynik mógłby być lepszy, lecz niestety wystąpiła ona w słabszej serii, którą wygrała zdecydowanie, samotnie go prowadząc, ustanawiając jednocześnie życiówkę.

W rzucie oszczepem wystąpił MARCIN BIELECKI (jedyny mężczyzna w naszym zespole), który w swojej konkurencji zajął 5 miejsce.

Na koniec mistrzostw rozgrywane są bardzo interesujące i emocjonujące biegi rozstawne 4x100m i 4x400m. Tym razem wystąpiły również dziewczęta z naszego klubu w składzie: WIKTORIA KAMIEŃ, OLGA ŚMIETANKA, JULIA KAMIEŃ i KAROLINA GAJEWSKA, które w biegu na 4×400 m zdobyły brązowy medal.

Oceniając start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski LZS, można go uznać, jako bardzo udany.

Zdobyliśmy 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe, co dało nam 16 miejsce w klasyfikacji punktowej na 89 sklasyfikowane kluby i 33 miejsce w klasyfikacji medalowej (74 sklasyfikowane kluby).

Wszystkim zawodnikom za walkę i swoją postawę należą się wielkie gratulacje.

Trener Tomasz Magdziak

– Były to bardzo dobre Mistrzostwa w wykonaniu naszych zawodników, padło wiele rekordów życiowych. Zdobyliśmy 4 medale, patrząc na możliwości naszego klubu zajęliśmy wysoką pozycję w klasyfikacji punktowej oraz medalowej.