19 kwietnia 2024

Michał Baranowski 10. w Polsce

Dnia 23 kwietnia 2022 r. w Sulejówków, odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym na 20 km, w których obok Mistrza Olimpijskiego Dawida Tomali wystartował zawodnik MKS Unia Hrubieszów Michał Baranowski, zajmując 10 miejsce z nowym rekordem życiowym 1:44,14 godz.

Ze strony PZLA

W rywalizacji mężczyzn początkowo ton nadawał Rafał Augustyn, który przewodził kilkuosobowej grupie zawodników, w której nie mogło zabraknąć mistrza olimpijskiego z Tokio Dawida Tomali. Panowie długo szli w zwartej ekipie. Dopiero w drugiej części dystansu od stawki oderwali się Tomala i Artur Brzozowski. Na kolejnych pomiarach czasu liderem był Brzozowski, idący dosłownie o pół kroku przed Tomalą. Zmiany przyniósł ostatni kilometr. Tomala, dla którego występ w Sulejówku był pierwszym startem od czasu, gdy w Sapporo wygrał olimpijską rywalizację na 50 kilometrów, zdecydowanie przyspieszył i zdystansował rywala o kilka sekund. Wygrał z czasem 1:25:16. Drugi na mecie Brzozowski uzyskał 1:25:27. Brązowy medal zdobył Rafał Augustyn – 1:25:52.

23 NOWAK Mateusz 1996 MSen UKS Skoczek Skoki DQ54.7.5

Za trzy tygodnie kolejna okazja do śledzenia zmagań chodziarzy. 14 maja w Opolu odbędzie się inauguracyjna edycja mistrzostw Polski w chodzie na 35 kilometrów.

Pełne wyniki: Sulejówek »

­

Michał Baranowski

– Jestem zadowolony ze startu w końcu zająłem 10 miejsce w Polsce ! Rekord życiowy napawa mnie optymizmem. MP na 20 km traktowałem, jako przetarcie przed MP na 35 km i jestem zdziwiony, że czułem się tak świetnie, mimo zmęczenia treningiem do 35 km. Jeżeli chodzi o przygotowania, to idzie wszystko w bardzo dobrym kierunku. Pozdrawiam redakcję i czytelników lubiehrubie.

­

***

­

A Michał nie tylko ma w nogach…

Szachiści Politechniki Lublin znowu wygrywają!

Odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2021/2022. Drużyna Politechniki Lubelskiej nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym. Skład zespołu: Krzysztof Iwańczuk, Piotr Waniurski, Jakub Mazurek, Michał Baranowski, Marek Rowiński, Aleksandra Lisiecka oraz Cezary Żak