Michał Baranowski 7. w Polsce!

W dniach 7-9.07.2017 r. w Toruniu odbyły się 71. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, w których pod kierownictwem trenera Mirosława Kamienia rywalizowała trójka lekkoatletów MKS Unia w Hrubieszowie. Najwyższe punktowane miejsce zajął Michał Baranowski. Bohaterami zawodów z ekipy lubelskiej byli podopieczni Hrubieszowianina Piotra Kitlińskiego prowadzącego zajęcia w AZS UMCS Lublin, jego syn Michał Kitliński, zdobywca złotego i srebrnego medalu oraz Michał Sierocki rewelacyjny złoty medalista w biegu przez płotki z minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Reklamy

 

71. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 (roczniki 1998/1999) w Lekkiej Atletyce

7-9.07.2017 Toruń

Starty reprezentantów Unii Hrubieszów

7. Michał Baranowski Unia chód 10 000 m – 53:15,08 – 7 pkt.

17. Agata Trybuła Unia 2000 m z prz. – 8:05,21 i 22. 5000 m – 20:20,09

24. Piotr Soniak 400 m p.pł. – 59,57

 

Szczegółowe wyniki z 71. Mistrzostw Polski U20 >>


Michał Baranowski – Start uważam za bardzo udany, zająłem w nim 7 miejsce z nowym rekordem życiowym na bieżni. To miejsce jest dla mnie największym sukcesem w moim życiu. Przygotowywałem się do tych zawodów od października ubiegłego roku. Teraz czeka mnie kilka dni luzu i wyjeżdżam do Ustki na obóz sportowy, gdzie będę trenował do kolejnej ważnej imprezy dla mnie a mianowicie Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w Gdańsku 26 sierpnia na bardzo wymagającym dystansie-20km

 

***                                          


Ze strony PZLA (fragmenty):

Startujących w pierwszym dniu mistrzostw na stadionie im. Grzegorza Duneckiego nie rozpieszczała pogoda. W piątkowe popołudnie nad obiektem przechodziły opady deszczu, które momentami były bardzo intensywne. Trudne warunki nie przeszkodziły młodym zawodnikom w uzyskaniu szeregu wartościowych rezultatów.

Po świetnym finiszu triumfatorem biegu mężczyzn na 800 metrów został Patryk Kozłowski, lider tabel uzyskał w Toruniu czas 1:50.79. Srebrny medal zdobył Michał Kitliński (1:51.35, rekord życiowy), a brąz Szymon Zięba (1:52.37), który na niespełna 100 metrów przed metą był jeszcze liderem rywalizacji.

Świetnie pobiegł na 110 metrów przez płotki Michał Sierocki – zawodnik AZS UMCS Lublin zdobył złoto poprawiając czasem 13.83 rekord życiowy. Wynik zwycięzcy pozwolił przesunąć mu się na drugie miejsce w tegorocznych tabelach europejskich U20, w których lideruje Brytyjczyk Robert Sakala (13.60). Poniżej 14 sekund pobiegł w Toruniu także srebrny medalista Wiktor Santkiewicz – 13.98. Brązowy medal wywalczył Artur Dakowicz – 14.04.

Sensacyjne rozstrzygnięcie w biegu na 110M PPŁ juniorów! Złoto wędruje do Michała Sierockiego: 13.83 (+0.8), który poprawia życiówkę o 0.19 sekundy! Wynik 13.83 jest tez minimum na mistrzostwa Europy juniorów! Faworyzowany Wiktor Santkiewicz, który minimum na MEJ zapewnił sobie juz wcześniej ze srebrem i czasem 13.98 sek. Brąz dla Artura Dakowicza: 14.04-także nowy rekord życiowy

Złote medale w biegu rozstawnym 4×400 metrów odebrali Karol Kania, Michał Kitliński, Kamil Oleszek oraz Maciej Hołub – reprezentanci AZS UMCS Lublin przebiegli dystans długiej sztafety w 3:17.20. Wicemistrzami Polski zostali zawodnicy klubu UKS Tiki-Taka Kolbuszowa (3:19.79), brązowe medale zdobyli panowie z Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi (3:22.48).

W klasyfikacji medalowej 71. PZLA Mistrzostw Polski U20 zdecydowanie triumfował RLTL ZTE Radom – zawodnicy z tego klubu wywalczyli 12 medali (8 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). Ten sam klub zdeklasował także rywali w klasyfikacji punktowej (nieoficjalnej) zdobywając 190 punktów, drugie Podlasie zgromadziło ich 140,5.


Piotr Kitliński na żywo – Mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu. Super dzień. Przyjazd z 6. czasem, sezon lekko pod górkę i finał Michała na 800m. Świetne 2 miejsce, rekord życiowy i pierwsza klasa. Synu gratulacje!!! Tym razem Patryk był poza zasięgiem a super bieg poprowadził Szymon. Jutro kolejne emocje. Bardzo dobre Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce w Toruniu. Wczoraj srebrny medal syna Michała, dzisiaj bomba. Złoty medal Michała Sierockiego w biegu na 110pł rekord życiowy i minimum na Mistrzostwa Europy a za chwilę złoty medal Sztafeta 4x400m w składzie, w którym biegło 2 moich zawodników: Michał Kitliński i Karol Kania. To jest to. Dodatkowo AZS UMCS LUBLIN 2miejsce w punktacji medalowej i 3 miejsce w klasyfikacji punktowej. Michał Sierocki jest wiceliderem tabel Europejskich w biegu na 110pł.

 

***


Ze strony Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie


Michał Kitliński z dwoma medalami Mistrzostw Polski U20

Michał Kitliński zaprezentował się fenomenalnie na 71. Mistrzostwach Polski U20 zdobywając dwa medale, zawody odbyły się na dniach 7-9 lipca 2017 roku w Toruniu. 

Uczestnik programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie po fantastycznym biegu na 800 m sięgnął po srebrny medal, ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 1:51.35. Na koniec zawodów sztafeta 4×400 metrów AZS UMCS Lublin – w składzie z Michałem Kitlińskim, wywalczyła złoty medal. 

Piotr Kitliński – Na Mistrzostwa Polski Juniorów jechałem z lekkimi obawami, jak to będzie, ponieważ podczas wcześniejszych zawodów było dobrze, ale nie tak jak planowałem. Dlatego bezpośrednie przygotowanie startowe do imprezy mistrzowskiej szczegółowo zaplanowałem. Z synem Michałem przyjechałem nawet do mojego rodzinnego Hrubieszowa, aby wykonał ostatni trening tempowy na czterystumetrowej bieżni tartanowej, ponieważ w Lublinie stadion Startu jest w przebudowie i ćwiczymy na bieżni 330 metrowej, a żeby walczyć o medale, to liczą się detale.

W biegu eliminacyjnym na 800 m podczas rzęsiście padającego deszczu Michał spisał się świetnie wygrywając swój bieg taktycznie z małym kosztem wysiłku. Dwa tygodnie wcześniej Michał biegał w podobnych warunkach w Krasnymstawie i jak widać ten start tez był przydatny.

W finale po mokrej bieżni tempo było ostrzejsze (54,86 – 400m) i w tym momencie Michał był czwarty, po 500 m wyszedł na trzecią pozycję, ale miał około 2,5 metra straty do prowadzącej dwójki. Ostatnie 120 m to kolejny atak, wyprzedził drugiego, niestety Patryk Kozłowski w tym roku jest w znakomitej dyspozycji (4 złote medale: hala, przełaj, 800 i 1500m) i atak Michała na złoty medal został odparty. 

W trzecim dniu zawodów już nie padało, ale o godz. 13.00 w eliminacjach na 110 m p.pł było pod wiatr, gdzie wystartował będący pierwszy rok juniorem mók podopieczny Michał Sierocki, który czwartym w sumie wynikiem awansował do finału.

Godzinę później finał – znakomity start Michała, dobry rytm pomiędzy płotkami i ich pokonywanie, finisz za ostatnim płotkiem i Michał zdecydowanie wygrywa bieg, zerkam na tablicę wyników i aż mi się nie chce wierzyć 13,83 (życiówka była 14,02) minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów (PZLA – 13,95) i obecnie jest to 2. wynik na listach europejskich w tej grupie wiekowej. Tak tańcowały dwa Michały.

Opłaciło się poświęcić czas na treningi i pogodzić to z pracą i mieć taka nagrodę. Lecz to nie koniec pół godziny po Michale płotkarzu wystartowała sztafeta 4×400 m, na pierwszej zmianie kolejny mój podopieczny Karol wracający po kontuzji, przybiega w czołówce, pałeczkę przejął syn Michał i wyprowadza sztafetę na pierwszą pozycję, na trzeciej Kamil nadal przekazuje pałeczkę na czele z kilkumetrową przewagą, dla najszybszego z grupy Maćka, co potwierdził pewnie przekraczając metę, jako pierwszy. Radość na podium z dobrego wyniku i ze złotych medali ogromna!

W sumie moi zawodnicy zdobyli 4 medale, w tym 3 złote i 1 srebrny. Warto było trenować i dodatkowo dekorować swoich zawodników, bo stają na najwyższym podium! No cóż sport nie lubi przerw, przed nami nowe wyzwania!Opracował – mak

Foto – sekcja la MKS Unia Hrubieszów, FB