Międzynarodowy Mityng Chodziarski

W ubiegłym roku zadebiutowała w naszym mieście niecodzienna impreza sportowa, chód sportowy. Wśród mężczyzn stawili się wszyscy najlepsi z naszego kraju, dystans główny wygrał nasz Rafał Fedaczyński, który w bieżącym roku jest w jeszcze lepszej formie.

Reklamy

W bieżącym roku obstawa podobno ma być jeszcze mocniejsza bo międzynarodowa, warto przyjść i pokibicować naszemu zawodnikowi aby wypadł jak najlepiej.

Regulamin
II Mityng Chodziarski – Hrubieszów 2007 (MM) – chód sportowy
16.06.2007 Hrubieszów

Organizator:
Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
22-500 Hrubieszów
ul. Ciesielczuka 2
tel.: (084) 696 80 75

Informacje dodatkowe:

1. Patronat Honorowy
Pan Jarosław Zdrojkowski Marszałek Województwa Lubelskiego
2. Patronat lokalny
Pan Zbigniew Dolecki – Burmistrz Miasta Hrubieszów, Pan Józef Kuropatwa – Starosta Hrubieszowski,
3. Gospodarz imprezy
Rafał Fedaczyński – Mistrz Polski na dyst. 50 km, Srebrny Medalista Pucharu Świata „LA Coruna 2006r.”,zawodnik MKS „UNIA” Hrubieszów.
4. Cel imprezy:
– popularyzacja chodu sportowego,
– wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek Mityngu,
– sprawdzian kontrolny zawodników kadry narodowej Polski,
– promocja Lubelszczyzny, miasta Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego
5. Termin i miejsce: Hrubieszów 16.06.2007r.
– trasa i meta przy Hrubieszowskim Domu Kultury przy ul. 3-go Maja
6. Organizatorzy:
– Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
– Miejski Klub Sportowy „UNIA” w Hrubieszowie,
Współorganizatorzy:
– Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,
– Urząd Miejski w Hrubieszowie,
– Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
7. Uczestnictwo:
W konkurencjach głównych (kobiety 5km, mężczyźni 10 km biorą udział zawodnicy kadry narodowej Polski oraz zawodnicy zgłoszeni przez Kluby z terenu Polski oraz innych krajów Europy i Świata.
W konkurencjach towarzyszących prawo startu mają wszyscy chętni którzy zgłoszą się w biurze zawodów do godz. 16,00 w dniu imprezy.
8. Zgłoszenia:
przyjmowane będą do dnia 10.06.2007r.
Rezerwacja noclegów i wyżywienia również do dnia 10.06.2007r.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Ciesielczuka 2, tel. (+48) 84 696-23-81,
tel/fax (+48) 84 696 30-75, tel. kom.502218529
Osoby do kontaktu: Bogusław Lachowicz, Andrzej Kulczyński,
Rafał Fedaczyński – tel. 501920727.
9. Kategorie startowe i dystans .
Konkurencje główne:
Mężczyźni (MEN) 10 km,
Kobiety (WOMEN) 5 km,
Trasy posiadają atest PZLA.

10. Nagrody:

10 000m mężczyzn
– nagrody pieniężne m-ca I-VIII
– puchary m-ca I-III
– dyplomy m-ca I-X

5 000 kobiety
-nagrody pieniężne m-ca I-III
-puchary m-ca I-III
-dyplomy m-ca I-VIII

10 000 juniorzy i juniorzy młodsi
-statuetki m-ca I-III
-dyplomy m-ca I-VIII

5 000m juniorki i juniorki młodsze
-statuetki m-ca I-III
-dyplomy m-ca I-VIII

1 000m – amatorzy (dzieci,młodzież szkolna i inni)
-statuetki m-ca I-III
-dyplomy m-ca I-VIII

500m VIP
-statuetki m-ca I-III
-dyplomy m-ca I-VIII

Program minutowy
17,00- Otwarcie imprezy,
17,15- 1 000 – amatorzy
17,35- 500m- VIP
17,45- 1 000 młodzicy i młodziczki
18,05- prezentacja zawodniczek do konkurencji głównej kobiet
18,45- 5 000 kobiet (seniorki, juniorki, juniorki młodsze)
18,55- prezentacja zawodników do konkurencji głównej mężczyzn
19,15- 10 000m mężczyzn (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi)
20,15- dekoracja zawodników- wręczenie nagród
20,30- zakończenie imprezy

Postanowienia końcowe:
1. Koszta dojazdu na imprezę pokrywają uczestnicy, względnie instytucje delegujące,
2. Za ubezpieczenie zawodników odpowiadają sami zawodnicy bądź instytucje delegujące
3. Istnieje możliwość rezerwacji noclegów i wyżywienia u organizatorów (adres i tel. j/w), koszt pełnej osobo/doby (wyżywienie i nocleg) 40zł.
Miejsce zakwaterowania i wyżywienia – Bursa Międzyszkolna w Hrubieszowie ul. Zamojska 16a tel. (+48) 84 696 26-51,
4. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZLA,
5. W sprawach spornych nie ujętych w regulaminie decyduje sędzie główny zawodów oraz organizatorzy
6. Opłata startowa wynosi 10zł w konkurencjach głównych (opłata nie dotyczy zawodników zaproszonych imiennie)

UWAGA!
W przypadku małej ilości zgłoszonych do konkurencji amatorów i młodzików konkurencje te zostaną połączone.

Tak było w ubiegłym roku:

I Ogólnopolski Mityng Chodziarski 10 06 Hrubieszów, wyniki:

Kobiety 5 km. 1. Kwoka Katarzyna 85 Resovia Rzeszów 23:43 (rekord trasy); 2. Bodzioch Beata 85 24:33; 3. Bodzioch Dorota 85 (obie AZS AWF Kraków) 24:37; 4. Zagrodnik Agnieszka 89 Resovia 25:41; 5. Szwarnóg Agnieszka 86 AZS AWF Kraków 26:17;

Mężczyźni: 1. Fedaczyński Rafał 80 Unia Hrubieszów 41:55 rekord trasy); 2. Augustyn Rafał 84 AZS AWF Kraków 41:57; 3. Kuciński Benjamin 82 AZS AWF Katowice 41:58; 4. Sudoł Grzegorz 78 AZS AWF Kraków 41:59; 5. Magdziarczyk Roman 77 AZS AWF Gdańsk 52:56; 6. Jelonek Kamil 85 AZS AWF Kraków 43:13; 7. Kalka Kamil 81 AZS AWF Warszawa 43:15; 8. Dyś Rafał 82 AZS AWF Katowice 53:15; 9. Sikora Rafał 87 Sokół Mielec 44:47; 10. Herbin Daniel 83 AZS AWF Biała Podlaska 46:03;

VIP 500 m. 1. Łukasiewicz Robert Przew. NSZZ „Solidarność”; 2. Gałecki Dariusz Przew. rady Miasta; 3. Kryszczuk Leszek Radny Rady Miasta; 4. Buczak Jan vice przew. RM; 5. Lebiedowicz Zbigniew Radny RM; 6. Dąbrowski Mirosław vice przew. UKS Grześ;

Amatorzy 500 m.: 1. Łatka Agnieszka G. 2 Hrubieszów; 2. Kucyk Norbert ZS 2 Hrub.; 3. Nowicki Cezary G. 2 Hr.; 4. Łukasiewicz Łukasz ZS 1 Hr.; 5. Kozielewicz Konrad G. 2 Hrub.; 6. U. Chmielewska Sklep Alicja Hr.

Najlepsi w Polsce w bieżącym roku:

Chód 10000 m – mężczyźni

40:43 Rafał Augustyn AZS-AWF Kraków
40:52 Benjamin Kucińsk niestowarzyszony
40:58.89 Grzegorz Sudoł AZS AWF Kraków
41:33.25 Rafał Fedaczyński Unia Hrubieszów

Chód 5000 m – kobiety

23:13+ Sylwia Korzeniowska niestowarzyszona
23:23.46 Agnieszka Olesz AZS-AWF Katowice
23:47.70 Katarzyna Golba LKS Mielec
23:57+ Anna Mielcarek AZS Poznań
23:59+ Katarzyna Kwoka Resovia Rzeszów
Najlepsi w historii Polski:

10 kmW / Chód 10 km

37:57 Korzeniowski Robert Wawel Kraków
39:01 Sudoł Grzegorz AZS-AWF Kraków
39:08 Kuciński Benjamin AZS-AWF Katowice
39:28.97 Müller Jacek Lechia Gdańsk
39:42.64 Szlapkin Zdzisław Olimpia Poznań
39:48+ Goławski Janusz Pogoń Siedlce
39:56.0 Lipiec Tomasz Polonia Warszawa
40:17+ Ornoch Mariusz Flota Gdynia
40:18.35 Stosik Stanisław Lechia Gdańsk
40:19 Augustyn Rafał AZS-AWF Kraków

40:25 Magdziarczyk Roman AZS-AWF Gdańsk
40:26.38 Kłos Jan Resovia Rzeszów
40:27 Ledzion GrzegorzFlota Gdynia
40:27 Sadlej Zbigniew Wawel Kraków
40:29 Bandyga Jan Stal St. Wola
40:29.0 Holender Jan Flota Gdynia
40:36 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów
40:40.2 Bułakowski BohdanSkra Warszawa
40:43 Jarosz Michał AZS-AWF Kraków
40:50.5 Rola Stanisław Polonia Warszawa

Uwaga! Sadlej Zbigniew – wychowanek Unii Hrubieszów. Tabele opracowano na podstawie strony PZLA.

opracował – mak

Na zdjęciach:
– Fedaczyński i Agnieszka Łatka są przygotowani do tych prestiżowych, hrubieszowskich zawodów,
– Rafał Fedaczyński na najwyższym podium i jego rywale z ubiegłego roku po zawodach w Hrubieszowie.

zobacz zdjęcia >>