Międzynarodowy XI Turniej Euro Bug 2016 w Podnoszeniu Ciężarów – wyniki

W dniach 26/27.08.2016 r. na hali HOSiR w Hrubieszowie odbył się na wysokim poziomie organizacyjno – sportowym Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów już XI Euro-Bug. Uzyskano wiele rekordów życiowych, w tym Karolina Czajka i Diana Flak, która za tydzień startuje na Pucharze Bałtyku reprezentując Polskę. Otwarcie zawodów uświetniła Vice Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska z Prezesem MKS Unia Hrubieszów Ernestem Lipskim. Zawody zaszczycili Burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając, oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Janusz Jędrzejewski.

Reklamy

 

Międzynarodowy XI Turniej Euro Bug 2016 w Podnoszeniu Ciężarów!

Hrubieszów, Hala HOSiR 26/27.08.2016 r.


Klasyfikacja zawodniczek wg punktacji sinclair’a:                                                                                                                                     

1

Feledyn Katarzyna

93

Wisła Puławy

51,70

65

88

153

235,5

2

Polakowska Marlena

95

POM Piotrowice

49,80

61

73

134

212,8

3

Bielak Elżbieta

97

Znicz Biłgoraj

53,30

62

77

139

208,7

4

Czajka Karolina

00

Unia Hrubieszów

57,90

64

83

147

207,2

5

Kuczmaszewska

Agnieszka

95

Agros Zamość

51,50

60

74

134

206,9

6

Flak Diana

97

Unia Hrubieszów

85,0

77

101

178

200,7

 

Klasyfikacja zawodników wg punktacji sinclair’a: 

1

Yaremenko Illyia

00

Sport Liceum Biała Cerkiew

72,70

110

140

250

325,6

2

Siek Rafał

96

Pom Piotrowice

77,00

107

140

247

311,1

3

Juchimiuk Karol

99

MULKS Terespol

75,70

100

130

230

292,5

4

Dołęga Damian

96

GCK Kobylany

76,50

95

130

225

284,4

5

Burda Patryk

00

AZS AWF Biała Podlaska

64,10

85

107

192

271,3

6

Szudejko Jan

01

AZS AWF Biała Podlaska

69,00

93

105

198

266,4

 

Nagrody na zawody ufundowali: Urząd Miasta w Hrubieszowie i Urząd Gminy w Hrubieszowie.

 

***


Drużynowo:

1. Wisła Puławy – 1401,8 pkt.

2. MKS Unia Hrubieszów – 1326,6 pkt

W składzie:

361,2

FLAK DIANA

97

85,0

77

101

178

372,9

CZAJKA KAROLINA

00

57,9

64

83

147

305,9

KWIATKOWSKA KINGA

00

60,2

58

66

124

286,6

JANIAK JULIA

02

75,0

62

71

133

PUCHALA MICHAŁ

00

82,1

100

127

227

3. KS Agros Zamość – 1268,7

4. LKS Znicz Biłgoraj – 1254,7

5. Sport Liceum Biała Cerkiew – 1213,5

6. POM Piotrowice – 1181,0

7. MULKS Zrive Terespol – 1134,1

8. AZS AWF Biała Podlaska – 1017,6

9. GCK Kobylany – 978,9

10. GULKS Niemce – 859,8

11. GLKRS Olimp Mircze – 565,4

W składzie:

211,2

SIEWIERSKA WERONIKA

03

40,5

28

33

61

172,0

GÓRNIAK NATALIA

03

45,0

24

31

55

182,2

MAJ JAGODA

03

57,0

33

38

71

12. AZS UMCS Lublin – 544,6


Sędzia główny – Zdzisław Żołopa (sędziował w na IO w Rio de Janeiro), spiker zawodów – Henryk Lebiedowicz, sędziowie z Hrubieszowa: Marcin Kusiak, Kamil Kopytko, Andrzej Lizun, sekretariat – Leszek Tarnawski


***


Wyniki i zajęte miejsca przez reprezentantów klubów z powiatu hrubieszowskiego:


 

Kat 48 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Bobrowska Natalia

0

Unia Hrubieszów

46,5

40

50

90

151,8

9

2

Szelestowska Iwona

99

Unia Hrubieszów

45,4

34

40

74

127,5

7

3

Siewierska Weronika

3

Olimp Mircze

40,5

30

35

61

117,4

6

4

Szelestowska Klaudia

0

Unia Hrubieszów

43,2

24

33

57

102,9

5

5

Górniak Natalia

3

Olimp Mircze

45,0

24

33

55

95,6

4

6

Szelestowska Ewelina

1

Unia Hrubieszów

45,7

18

25

40

68,5

3

 

 

Kat. 53 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Litwin Wiktoria

1

Unia Hrubieszów

49,9

45

55

100

158,5

4

6

Mosiądz Malwina

99

Unia Hrubieszów

51,4

43

50

93

143,8

3

8

Pańko Paulina

0

Unia Hrubieszów

48,5

35

50

85

138,1

1

 

 

Kat 58 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Czajka Karolina

0

Unia Hrubieszów

57,9

64

83

147

207,2

9

8

Kisielewska Kinga

1

Unia Hrubieszów

58,0

28

40

68

95,7

1

7

Maj Jagoda

3

GLKRS Olimp Mircze

57,0

33

38

71

101,3

2

 

 

Kat. 63 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Kwiatkowska Kinga

0

Unia Hrubieszów

60,2

58

66

124

170,0

9

 

 

Kat. 75 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Janiak Julia

2

Unia Hrubieszów

75,0

62

71

133

159,3

9

 

Kat. +75 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Flak Diana

97

Unia Hrubieszów

85,0

77

101

178

200,7

7


Mężczyźni


 

Kat. 69 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Kosciuk Michał

1

Unia Hrubieszów

69,0

80

106

186

250,2

6

5

Litwin Konrad

1

Unia Hrubieszów

69,0

60

80

140

188,3

4

 

 

Kat. 77 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Staszczuk Mateusz

1

Unia Hrubieszów

70,5

67

87

154

204,4

3

 

 

Kat. 85 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Puchala Michał

0

Unia Hrubieszów

82,1

100

127

227

276,1

6

 

 

Kat. 94 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Dziewiczkiewicz

Jakub

2

Unia Hrubieszów

87,8

76

95

171

201,2

2

 

 

Kat. 105 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Rudnicki Mateusz

93

Unia Hrubieszów

100,0

115

145

260

289,3

6

 

***


Kinga Kwiatkowska 

– Mój start uważam za udany, zrobiłam życiówkę w rwaniu i miałam pierwsze miejsce w swojej kategorii.

 

Diana Flak 

– Start uważam za bardzo udany, ponieważ poprawiłam rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i w 2-boju.

 

Julia Janiak 

– Mój start oceniam za udany, gdyż zaliczyłam 5 podejść, z czego się bardzo cieszę. Przygotowania do EuroBugu były dla mnie ogromnym wysiłkiem, który na tych zawodach dał rezultat robiąc życiówki … Mam nadzieje, że na następnych zawodach popisze się świetną formą i znakomitymi ciężarami.


Michał Puchala 

– Swój start uważam za nie najgorszy, mimo iż wypadłem z formy, poprawiłem życiowki na wysoko 


Karolina Czajka 

– Swój start uważam za bardzo udany, gdyż ustanowiłam nowe życiówki.


 

Opracował – mak

Foto – sekcja PC Unii Hr., K. Czajka i J. Janiak