Mircze: Przed nami Siatkarski turniej im. B. Chomy o puchar wójta

Zespoły z pięciu gmin powiatów hrubieszowskiego i tomaszowskiego zagrają w szóstym turnieju siatkówki im. Bolesława Chomy. Tegoroczne zawody o Puchar Wójta Gminy Mircze odbędą się w niedzielę 9 lutego.

Reklamy

Otwarte dla publiczności zawody rozpoczną się o 9.30 w sali sportowej Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu. 

O główne trofeum będą walczyć ekipy siatkarzy w wieku co najmniej 35 lat z gmin: Dołhobyczów, Hrubieszów, Mircze, Telatyn i Tyszowce. Wśród zawodników, którzy do tej pory brali udział w zawodach, byli m.in. samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy, a także księża. Ubiegłoroczny turniej wygrała drużyna z Telatyna.

Do kibicowania zespołom uczestniczącym w tegorocznych zmaganiach zachęcają wójt gminy Mircze Lech Szopiński oraz dyrekcja SZS i klub SMS Mircze.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem klubu „Andoria” Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od sześciu lat organizują turnieje jego imienia.

 

źródło: ias24.eu
(fot. arch. UG Mircze)