Mircze: Przed nami VII Turniej w Halowej Piłce Siatkowej im. Bolesława Chomy

Wójt Gminy Mircze, Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu oraz SMS Mircze zapraszają do kibicowania podczas VII Turnieju Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze, który odbędzie się 25 stycznia 2015 roku.

Początek gier o godzinie 9:30. Miejsce rozgrywek: sala sportowa przy Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu.

Zaproszone drużyny:

1. Mircze.

2. Telatyn.

3. Tyszowce.

4. Dołhobyczów.

5. Przewodów.

Ubiegłoroczny turniej wygrała drużyna z Telatyna. Drugie miejsce zajął zespół z Dołhobyczowa, a trzecie z Tyszowiec. Poza podium uplasowały się drużyny z Hrubieszowa, SMS Mircze i zespół z Przewodowa w gminie Dołhobyczów.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem Gminnego Klubu Sportowego Andoria Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od siedmiu lat organizują turnieje jego imienia.

źródło: UG Mircze