Mircze: Siatkarze uczcili pamięć Bolesława Chomy

Drużyna z Telatyna wygrała tegoroczny Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze.

Reklamy

W zawodach, które odbyły się w niedzielę 20 stycznia w hali Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu, rywalizowały cztery samorządowe zespoły. Występowali w nich zawodnicy w wieku co najmniej 35 lat z powiatów hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

Oprócz ekipy z Telatyna, w turnieju zagrały reprezentacje Dołhobyczowa, Tyszowiec i Mircza. Na boisko wyszli m.in. starosta tomaszowski Jan Kowalczyk i Dziekan Dekanatu Tyszowce ksiądz Grzegorz Chabros.

Niedzielne zawody otworzyli fundator głównej nagrody wójt gminy Mircze Lech Szopiński, dyrektor SZS Józef Czerniak i syn Bolesława Chomy – Robert.

Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z Telatyna, drugie miejsce zajęły Tyszowce, trzecie SMS Mircze, a czwarte, triumfatorzy ubiegłorocznych zawodów, czyli „Oldboys” Dołhobyczów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został nauczyciel wychowania fizycznego z Telatyna Krzysztof Michalczuk, a sędzią głównym zawodów był Jerzy Smyk.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem klubu „Andoria” Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od pięciu lat organizują turnieje jego imienia.


Źródło: ias24.eu

(fot. UG Mircze)