Mircze: VI Halowy Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy – fotoreportaż

Drużyna z Telatyna wygrała tegoroczny turniej siatkówki im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze. Drugie miejsce zajął zespół z Dołhobyczowa, a trzecie z Tyszowiec.

Reklamy

W zawodach, które odbyły się w minioną niedzielę 9 lutego w sali sportowej Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu, uczestniczyło w sumie sześć ekip, złożonych z siatkarzy w wieku co najmniej 35 lat. 

Poza podium uplasowały się drużyny z Hrubieszowa, SMS Mircze i zespół z Przewodowa w gminie Dołhobyczów.

Reklamy

Oprócz głównego trofeum organizatorzy przyznali nagrody indywidualne. Najsympatyczniejszym zawodnikiem turnieju został ksiądz kanonik Grzegorz Chabros z Tyszowiec. Za najlepszego atakującego uznano Szymona Skórę z zespołu SMS Mircze, tytuł najlepszego przyjmującego przypadł Mariuszowi Łepikowi z Dołhobyczowa, najlepszym rozgrywającym okazał się Henryk Szaruga z Telatyna, zaś nagrodę dla najstarszego uczestnika zawodów odebrał Feliks Błajda, również z Telatyna.

Był to już szósty turniej w Mirczu im. Bolesława Chomy, wielkiego miłośnika i popularyzatora siatkówki, zasłużonego działacza sportowego i wiceprezesa klubu „Andoria” Mircze. 

Puchary statuetki, medale i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali wójt Lech Szopiński, dyrektor SZS w Mirczu Józef Czerniak i syn Bolesława Chomy – Robert. Sędzią głównym turnieju był Jerzy Smyk.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem klubu „Andoria” Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od sześciu lat organizują turnieje jego imienia.


źródło: ias24.eu, fot. UG Mircze