Mircze: W drodze po mistrzowski tytuł

Co najmniej osiem drużyn zagra w nowym sezonie Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej „Orlika” w Mirczu. Mistrzowskiego tytułu sprzed roku będzie bronić zespół z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie.

Reklamy

Oprócz niej w rozgrywkach weźmie udział siedem innych zespołów, wśród których są zarówno ekipy, już występujące w lidze, jak też „nowicjusze”. – Być może lista ta powiększy się o jedną drużynę, która na razie nie spełniła jednego warunku regulaminu, który nakazuje udział w zawodach przynajmniej jednego zawodnika w wieku co najmniej 35 lat – tłumaczy pomysłodawca ligi i animator „Orlika” w Mirczu Andrzej Lizun.

Na aktualnej liście startowej są mireckie zespoły: „Arspeed”, „ZIP Squad”, „Anakonda Team”, OSP i „Seniorzy”, a także reprezentacja Przewodowa, drużyna z Tyszowiec oraz mistrzowska ekipa PSG z Kryłowa. 

Reklamy

Każda ekipa składa się z co najmniej 10 zawodników, w tym 6 grających i 4 rezerwowych. Mecze będą rozgrywane w poniedziałki, wtorki i piątki o 19.00 i 20.00. Każda drużyna rozegra w tygodniu po jednym spotkaniu. 

Pierwszy mecz nowego sezonu odbędzie się w najbliższy poniedziałek 29 kwietnia. Razem z rundą rewanżową całe rozgrywki mają się zakończyć w wakacje. 

 

Źródło: ias24.eu
(fot. arch. UG Mircze)